styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Zjazd Ruchu Oburzonych we Wrocławiu

2013-11-17 14:04

- Powstają struktury OBURZONYCH

 

 

Wczoraj, w sobotę, 16 listopada 2013, we Wrocławiu, w siedzibie Solidarności odbył się Zjazd Ruchu Oburzonych, który zainicjowany został kilka miesięcy temu na spotkaniu w słynnej Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Po spotkaniu w Warszawie (kilka tygodni temu) oraz spotkaniach w Łodzi i Świdniku k. Lublina jest to kolejna impreza OBURZONYCH. Zjazd Ruchu Oburzonych został zorganizowany przede wszystkim dzięki wysiłkowi organizacyjnemu wrocławskiego przedsiębiorcy Piotra Rybaka.

Spotkanie w siedzibie dolnośląskiej Solidarności było kolejnym krokiem w kierunku strukturyzacji ruchu. Teraz mają powstawać kolejne ośrodki w innych województwa, a następnie powiatach i gminach, tak by za rok OBURZENI mogli wziąć udział w wyborach samorządowych, a następnie parlamentarnych. Nie można wykluczyć, iż ruch weźmie udział także w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W Zjeździe Ruchu Oburzonych we Wrocławiu wziął udział m.in. legendarnych przywódca Solidarności Walczącej dr Kornel Morawiecki oraz b. minister rolnictwa Gabriel Janowski.

Uczestnicy zjazdu zgodzili się co do tego, iż jednym z warunków sukcesu wyborczego OBURZONYCH jest zjednoczenie jak największej ilości środowisk, które negatywnie oceniają obecną polską rzeczywistość polityczną, ekonomiczną i kulturową. Przedstawiciel województwa małopolskiego dr Marek Ciesielczyk poinformował o akcjach OBURZONYCH w regionie tarnowskim.

Poniżej prezentujemy – w galerii – więcej zdjęć oraz relację filmową ze zjazdu, a niżej relację filmową ze spotkania dr. Marka Ciesielczyka z mieszkańcami Tarnowa 11 listopada.

Filmy


Wróć

Komentował wrocławianin18-11-201307:10

Dobrze że Ruch Oburzonych się organizuje pod katem wyborów samorządowych i parlamentarnych.

Komentował sierżant z Legnicy18-11-201307:57

Pogońcie te partie i rozwalcie cały ten gówniany system!

Komentował SM TAK! Wypaczenia- NIE!19-11-201323:04

Jedną z ważnych zabagnionych sfer jest spółdzielczość mieszkaniowa. Tam w polskiej wersji do absurdu doprowadzono zasady spółdzielcze! Prawo dziurawe i niedookreślone a zmieniane kilkadziesiąt razy, niemiłosiernie kaleczone w realizacji. PATOLOGIA! Własność spółdzielcza poplątana z prywatną. Około 40 % mieszkań wyodrębnionych, co oznacza po polsku prywatne, przez szybkę. Bo ich właściciele są usytuowani jak niewolnicy pod przymusowym zarządem tzw. spółdzielczym, czyli władztwem prezesów! Około 50% mieszkań już dawno w całości spłacone, a nadal nie są własnością mieszkańców! Są spółdzielcze, choć spółdzielnia nigdy nie miała ani grosza własnych środków na ich budowę - wyłącznie wkłady spółdzielców i preferencyjne kredyty, zwykle państwowe! Pracownicy dominują decyzyjnie oraz informacyjnie nad swymi pracodawcami - mieszkańcami. Demokrację często nazwać tam można obłudną DEMONkracją. Z kolesiostwem,, nepotyzmem oraz z sitwiarskimi strukturami nieformalnymi. Rady niby nadzorcze to zwykle swojacy wokół prezesowscy. Kosztowe lustracje przeprowadzają koledzy prezesi u swych kolegów prezesów. Remonty mimo przetargów dziwnie często o wiele droższe od podobnych w innych zasobach. Dojenie pod różnymi pretekstami. Żądanie jawności decyzji oraz finansów ze strony zbyt ciekawskiego członka powoduje nierzadko swoistą urzędnicza nonszalancję, agresję, lekceważenie, ignorowanie - zestaw szerszy. Organy sprawiedliwości zbyt łatwo zwłaszcza przy poważnych sprawach nie zauważają ani i litery, ani społecznego ducha prawa. Skandaliczne praktyki przedostające się do mediów to dopiero wierzchołek góry lodowej, lodowatej spółdzielczo. Niestety najbardziej od lat sprzyjają tym cudactwom głównie SLD oraz PSL. Nie tylko to środowisko.

Komentował KOS20-11-201309:42

Mądre pańskie przemówienie lecz wtyki partyjne i media nie pozwolą wcielić to w życie, gdyż obalenie tego systemu nie jest na rękę ludziom z Okrągłego Stołu oraz partią politycznym, to nie znaczy byśmy usiedli na d...e i płakali w internecie - jednoczmy się i pomagajmy (nie przeszkadzajmy) młodym w odzyskaniu wolnej Polski . Prezes Stowarzyszenie Świętokrzyski KOS. Bogdan Migas www.kos.cba.pl

Dodaj komentarz

* - pole wymagane