styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Zaciskanie pasa w gminie Zakliczyn

2013-10-07 14:56

- Sesja Rady Miasta i Gminy Zakliczyn

30 września odbyła się sesja Rady Miejskiej w Zakliczynie. Okazuje się, że w następnych latach zarówno dochód jak i wydatki gminy będą coraz mniejsze. Zakliczyn czeka zaciskanie pasa.

 

Na sesji mowa była m.in. o współpracy z Austriakami. Zarówno radni jak i sołtysi wyrazili swe niezadowolenie z powodu lokalizacji przystanków dla autobusów, którymi uczniowie dostają się do szkoły. Tak jak w innych tego typu gminach trzeba zmienić granice tzw. aglomeracji gminy, by dostosować się do wskaźników kanalizacyjnych narzuconych nam przez Unię Europejską. Część gospodarstw w gminie Zakliczyn będzie wskutek tego skazana wyłącznie na szamba.

Pojawiło się także na sesji zapytanie do naszego reportera – dlaczego polskie radio nadaje tak mało polskich piosenek. Pracowników interwencyjnych nazwano leniami. Radni zajęli się także skargą na funkcjonowanie gminnej opieki społecznej, której zarzucono arogancję.

Okazało się, że dochody gminy Zakliczyn będą maleć w następnych latach i to o 2 miliony złotych rocznie, podobnie zresztą jak wydatki, które będą topnieć w jeszcze większym tempie.

Bieda będzie zaglądać w oczy gminie Zakliczyn podobnie jak i innym polskim gminom. Oficjalnie jednak władze centralne naszego kraju, na czele z premierem Tuskiem ogłosiły niedawno uroczyście koniec kryzysu (sic!).

Poniżej prezentujemy więcej zdjęć oraz relację filmową z sesji.

Filmy

Wróć

Komentował mieszkaniec Zakliczyna10-10-201311:06

Poprzedni burmistrz był lepszy!

Dodaj komentarz

* - pole wymagane