styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Trzynaste Forum Gospodarcze nie miało nic do zaoferowania powiatowi dąbrowskiemu

2013-07-27 19:27

 

26 kwietnia 2013 w Tarnowie odbyło się 13. Forum Gospodarcze Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Impreza kojarzona z PO (głównie z Aleksandrem Gradem) była totalną klapą, a dla Powiśla Dąbrowskiego oznaczała gest Kozakiewicza ze strony decydentów.

Już na początku doszło do swego rodzaju skandalu. W pierwszym rzędzie zasiedli b. minister skarbu Aleksander Grad, wicemarszałek Roman Ciepiela (PO), posłanka Urszula Augustyn (PO), prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała i (obok tego ostatniego)  … Józef Sztorc, b. senator z PSL-u - „w 2010 skazany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie na karę dwóch lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na pięcioletni okres próby oraz 800 tys. zł grzywny za udział w praniu brudnych pieniędzy”.

Jako że temat przewodni Forum brzmiał:  „Elastyczny rynek pracy receptą na kryzys i wzrastające bezrobocie?”, wicemarszałek Ciepiela zachęcał bezrobotnych, żeby szukali pracy nie w miejscu swego  zamieszkania. Tym samym Ciepiela zachęcał zapewne także do emigracji. Zaiste ciekawa to „recepta na kryzys i bezrobocie” zwłaszcza dla Powiśla Dąbrowskiego. Obecny na Forum b. minister skarbu i poseł PO, Aleksander Grad nie musi emigrować, gdyż zarabia teraz miesięcznie ok. 55 tysięcy złotych w dwóch spółkach państwowych, czyli utrzymywanych także przez nas, podatników.

Zdjęcie wyżej

B. minister Grad chyba sam nie może w to uwierzyć, że zarabia teraz w Polsce więcej niż np. premier Holandii i niewiele mniej niż prezydent USA Obama. Najniższe wynagrodzenia mamy na Powiślu Dąbrowskim.

Mimo że w programie Forum widniało nazwisko ministra pracy Kosiniaka-Kamysza, nie pojawił się on w Tarnowie, co niektórzy odebrać mogli jako „policzek” dla organizatorów. Prezydent Ścigała przypomniał, że jest to już trzynaste Forum. Można było w tym momencie spytać, a gdzie są jakieś konkretne efekty tych konferencji? Znaczną część sali wypełnili uczniowie, którzy nie wykazywali zainteresowania Forum. Był to więc typowy „spęd” młodzieży, której obecność miała uchronić organizatorów przed kompromitacją z powodu niskiej frekwencji.

Jeden z prelegentów poinformował zebranych, że Polska jest europejskim rekordzistą, jeśli chodzi o ilość zatrudnionych na podstawie umowy o pracę na czas określony, zaś ilość umów cywilno-prawnych wzrosła od 2002 roku w Polsce o 100%. Tak duża część zatrudnionych w Polsce na podstawie niekorzystnych dla pracowników umów niezbyt dobrze świadczy o polskim rynku pracy. Część uczestników opuściła salę po pierwszej godzinie, część zamiast słuchać Ciepieli, korzystała z bufetu. Jeden z organizatorów w pewnym momencie zwrócił się do „robiącej tłum”  młodzieży: „Trochę przeszkadzacie”. Trudno jednak dziwić się spędzonym uczniom, iż się po prostu nudzili. Za pointę Forum uznać można krytykę działalności związków zawodowych, wyrażoną przez jednego z uczestników imprezy, która zdominowana była przez osoby związane lub kojarzone z PO i polityką "ekonomiczną" tej partii.

Trzynaste Forum było więc wyjątkowo pechowe dla organizatorów. Można zadać pytanie, w jakim celu właściwie organizuje się takie imprezy, za które płacimy także my, gdyż sponsorami są firmy, z których usług wszyscy korzystamy oraz samorząd, utrzymywany przecież przez podatników. Dla Powiśla Dąbrowskiego Forum oznaczać mogło jedynie kolejną PO-wską imprezę propagandową.

Na naszym portalu można obejrzeć galerię zdjęć oraz relację filmową z Forum.

Filmy


Wróć

Komentował mini30-07-201311:12

Przyznam otwarcie, że nie lubię waszego pisma i często nie zgadzam się z tym co piszecie, ale ten artykuł jest na prawdę w dechę :) Wreszcie ktoś napisał o co na prawdę chodzi na takich spotkaniach, o to żeby "być" ("zróbcie mi zdjęcie, bo nie wyjdę" ), skorzystać z gratisowego cateringu, walnąć parę ogólnie znanych haseł, zasiąść w nowej garsonce na miejscu dla vipów, udawać że się słucha przemówień, a myśleć "kiedy się to k...skończy, głodny jestem", itd, itp. A jakieś konkrety? Jestem bezrobotna od blisko 2 lat, jedyne co mi proponują to umowy na zlecenie lub o dzieło, z których tak na prawdę nic nie mam, bo nawet do lekarza nie mogę iść na nfz. Zmieniałam nawet zawód na własny koszt, wydałam na to wszystkie oszczednosci i klapa, bo pracodawcy najchętniej chcieliby żebym przyszła pracować charytatywnie, albo żeby biuro pracy dozgonnie do mnie dopłacało. Ale całe szczęście, że na Forum wszyscy "zaproszeni goście" mają pracę i to nie byle jak płatną. Ja czekam jeszcze do listopada i znikam za granicę, mam nadzieję, że na zawsze. Będę się bacznie przyglądać z innego kontynentu jak sie sprawy mają na powiślu i na pewno co dzień umacniać się będę w przekonaniu, że dobrze zrobiłam, zostawiając ten grajdoł.

Komentował Władysław20-08-201321:16

Jak bym mał do wyboru socjalizm Gierka i zdziczały kapitalizm Tuska to wybieram to pierwsze....
Państwo się pozbyło odpowiedzialności sprzedając koleje i inne inwestycje państwowe, dzięki czemu teraz dyktują warunki, przepisy itp. przedsiębiorcom, nie narażając siebie, gdyż sami nic nie mają, poza ogromnymi długami i urzędami i innymi siedliskami nienażartych urzędasów i w ten sposób nadal nabijają sobie kasę.
Historia PRL jest tak zakłamana, ze tak naprawdę ten kto wtedy nie żył nie ma pojęcia jak to było naprawdę.
Państwo Tuska i komuny łączy tylko jedno-zakłamana propaganda.A "Solidarność"Wałęsy to największe oszustwo 20 wieku. Skorzystali na tym SB- cy i ci co po cichu z nimi współpracowali. My byliśmy i jesteśmy tylko mięsem armatnim..
W zasadzie pomiędzy tamtejszą komuną i obecną POstkomuną nie ma większej różnicy, Jak i wtedy tak teraz możesz kupić wszystko jeżeli oczywiście masz pieniądze (wtedy było wszystko w Pewexie i na bazarze - teraz sa same Pewexy), wtedy była okupacja ruska teraz jest okupacja żydowska, "wolność słowa" taka sama - przykład kibiców i innych ukaranych za obrażanie władzy i okupantów, propaganda TV na jedną modłę taka sama jak kiedyś, dawniejsze radio Wolna Europa zatsąpiło Radio Maryja, no a poza tym w polityce i TV te same mordy albo ich dzieci. No więc chyba zrozumiałe, ze ludzie tęsknią do tamtych czasów wtedy było przynajmniej łatwo o pracę.
Ludzie opamiętajcie się nie można traktować poważnie rządu który tylko potrafi sprzedać i przepić bo polska wygląda w oczach świata jak rodzina z marginesu, A tylko to umie garstka chłystków która dorwałą się do koryta i tylko tyle potrafi można by tym panom powiedzieć won gnojki na sybir .Gierek przez 10 lat wybudował 380 dużych zakładów co wystarczyło wam na 20 lat picia.
Nie ma czegoś takiego jak "darmowa opieka zdrowotna" i "pomoc państwa". To wszystko jest wyciskane z uczciwie pracujących ludzi. A przede wszystkim jak może być lepszy system, który już zbankrutował? Ten obecny jakoś ciągnie właśnie dlatego bo ma w sobie jakieś ślady wolnego rynku i jest z kogo wyciskać podatki. Ale też bez końca tak się nie da.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane