styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Tarnowska Republika Kolesiów

2013-08-22 12:11

- Czy prezydent Ścigała zostanie odwolany w wyniku referendum?

 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, Grzegorz Światłowski z Platformy Obywatelskiej, popierającej prezydenta miasta Ryszarda Ścigałę, ostatnio bezrobotny, dostał pracę  w Tarnowskim Klasterze Przemysłowym, spółce kontrolowanej przez miasto.

(na zdjęciu Światłowski i Ścigała)

Światłowski jako szef Rady Miejskiej, kontrolować ma prezydenta Ścigałę, prezydent z kolei nadzoruje Klaster. Czyli obydwaj dżentelmeni będą się nawzajem kontrolować. Taki absurd możliwy jest tylko w Polsce. Światłowski nie będzie szefem Klastera, dlatego nie straci mandatu radnego. To kolejny absurd polskiego prawa. Radny nie może być kierownikiem miejskiej jednostki, ale może w niej pracować.

To kolejny skandal personalny w Tarnowie, ale Jezry Hebda - szef proprezydenckiego klubu w Radzie Miasta, który nazywa się – jak na ironię – „Tarnowianie” – nie widzi w tym nic złego. O Hebdzie napiszemy wkrótce.

W tarnowskim samorządzie funkcjonuje od pewnego czasu ciekawa zasada, gdy ktoś z tzw. „układu” traci gdzieś pracę, może liczyć na pomocną dłoń prezydenta Ścigały.

Swego czasu szefem wspomnianego Tarnowskiego Klastera Przemysłowego został znajomy Ścigały Zbigniew Proć, po tym jak stracił pracę w Alior Banku.  „Ryszard Ścigała i Zbigniew Proć znają się od wielu lat, a ten ostatni właśnie poszukiwał pracy, więc otrzymał pomoc - zauważa anonimowo jeden z naszych rozmówców”, jak pisały tarnowskie media.

Zbigniew Proć

 

Przypomnijmy - Zbigniew Proć musiał zrezygnować ze stanowiska dyrektora oddziału tego banku po ujawnieniu kradzieży ponad 2 mln zł z kont klientów, dokonanej przez jednego z pracowników banku. Wówczas pracę pomógł mu znaleźć Ścigała. Proć nie mógł już dłużej po w/w aferze pracować jako szef banku, ale mógł pracować jako szef ważnej instytucji związanej ściśle z miastem!

Gdy inspektor Zbigniew Ostrowski przestał być Komendantem tarnowskiej policji, pomocną dloń wyciągnął do niego znowu Ścigała i policjant Ostrowski rozpoczął pracę w Urzędzie Miasta Tarnowa. Zajmuje się podobno „szeroko rozumianym bezpieczeństwem, sprawami społecznymi i współpracą z samorządami regionu tarnowskiego” (sic!).

Pół roku temu z kolei pracę w prywatnej firmie stracił Grzegorz Światłowski. Miasto (a dokładniej mówiąc kolega Ściagły – mianowany wcześniej przez prezydenta prezesem klastera – Proć) ponownie ruszyło na pomoc, tym razem temu czołowemu działaczowi tarnowskiej Platformy Obywatelskiej, który jako niezbyt dobrze rozumiejący zasady demokracji Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, zyskał sobie już ksywę „tarnowski Łukaszenka”, o czym pisaliśmy wcześniej.

Już od wczoraj pojawia się mnóstwo krytycznych komentarzy w Internecie, oburzonych nową aferą personalną tarnowian, których istota sprowadza się do twierdzenia: „Żyjemy w Tarnowskiej Republice Kolesiów”. Pojawiają się także głosy, by wzorem innych miast zorganizować w Tarnowie referendum w sprawie odwołania prezydenta Ryszarda Ścigały.

Poniżej prezentujemy filmy, obrazujące dotychczasowe „osiągnięcia” Światłowskiego.

Demonstracja przeciwko Światłowskiemu na sali obrad Rady Miejskiej w Tarnowie! - kliknij tutaj:Filmy

Wróć

Komentował Madzia22-08-201320:49

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151632869240959&set=a.10150381508460959.354572.295599380958&type=1&theater

Komentował Tarnowiak22-08-201321:13

To niezłe jaja. Takie głupie jest polskie prawo. Szef instytucji miejskiej nie może byc radnym, ale jego zastępca może być radnym. Światlowski będzie podlegał Ścigale, ktorego ma nadzorować jako szef Rady miejskiej. Ręka rękę myje.

Komentował chomik22-08-201321:20

Ostrowski to najlepszy przykład pasozyta Ojczyzny. Doi z naszych podatków przedwczesną emeryturke a jako dodatek pencje z UM. KIlu takich mamy ? Kiedy to sie zakończy ? Dla emerytów słuzb mundurowych powinien być zakaz etatów publicznych albo brak emerytury w takim przypadku.

Komentował sewiii22-08-201322:38

tarnowska banda kolesiów i tyle a porządnych ludzi się niszczy

Komentował Tarnowianka23-08-201308:06

Ale jaja, trzeba gościa odwołać a nie gadać o tym. Ale jak się go odwoła, wówczas może zostać kierownikiem (dyrektorem) instytucji podległej Ścigale i dalej mamy KWADRATURĘ KOŁA.
A tylu wykształconych młodych ludzi z Tarnowa z ambicjami i pomysłami i chęcią do pracy nie ma zajęcia...

Komentował Aga25-08-201323:59

A to dobre. A w następnych wyborach podziękujemy Panu Prezydentowi. Tarnowska Republika Kolesiów, a Powiatowa Republika Kolesiów. Zapraszam do Starostwa na Narutowicza na II i III piętro.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane