styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Ścigałowa machina konkursowa zaczyna zgrzytać

2013-04-19 10:20

- Kolejne skandale konkursowe w Tarnowie – sensacja w I LO !

Tylko po jednym kandydacie na dyrektora szkoły – większość konkursów nierozstrzygnięta!


Swego czasu pisaliśmy już w artykule pt.: „Prezydent Ścigała – tarnowski storczyk”, o tym, iż - za obecnego prezydenta - w konkursach na ważne stanowiska miejskie bierze udział tylko jeden kandydat – prawdopodobnie dlatego, iż inni – być może lepsi – zdają sobie sprawę – jak w praktyce wyglądają takie "konkursy" –

patrz:

http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/prezydent-scigala-tarnowski-storczyk.html

Tym razem także w czterech konkursach na stanowiska dyrektorów ważnych tarnowskich szkół wziął udział – w każdym wypadku – tylko jeden kandydat. Inni potencjalni kandydaci nawet nie próbowali walczyć o te stanowiska, gdyż chyba wiedzieli, jak by się to dla nich skończyło.

W jednym przypadku (szkoła na osiedlu Legionów) nie dopuszczono kontrkandydata do konkursu i na placu boju pozostał w praktyce tylko jeden. Właśnie jedynie w tej jednej szkole, a dokładniej mówiąc w zespole szkół na Legionów doszło do pozytywnego rozstrzygnięcia konkursu, choć i tam mogą pojawić się – według naszej wiedzy – wątpliwości, co do ważności tegoż konkursu.

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych przepadł dotychczasowy dyrektor, a dokładniej mówiąc osoba pełniąca obowiązki dyrektora, gdyż nie spełniał jakiegoś warunku dopuszczenia do konkursu. Ciekawe, że przez rok mógł być tym dyrektorem, a teraz nie mógł startować w konkursie. Przypomina to sytuację z dąbrowskiego Centrum Polonii, gdy bardzo dobrze oceniany przez kilkanaście miesięcy dyrektor, nie został dopuszczony do konkursu!

Podobna sytuacja wystąpiła z Zespole Szkół Budowlanych, gdzie także jedyny kandydat na dyrektora nie został dopuszczony do konkursu z jakichś względów formalnych i konkursu nie było.

Najciekawiej zapowiadał się konkurs na dyrektora jednej z najlepszych tarnowskich szkół Liceum Ogólnokształcącego Nr 1. Po serii wcześniejszych, skandalicznych decyzji władz miasta, związanych z osobą b. wicedyrektora tej szkoły Horbacewicza, dyrektorem została osoba, która nie spotkała się – mówiąc delikatnie – z entuzjastycznym przyjęciem przez uczniów, rodziców i część nauczycieli. Oczywiście teraz była ona jedynym kandydatem na dyrektora.

Wydawało się (zapewne prezydentowi Ścigale i pani wiceprezydent od oświaty – Krystynie Latale) – że obecna dyrektorka wygra konkurs bez problemów. Okazało się jednak, że Ścigałowa machina konkursowa zaczęła zgrzytać.

Według naszej wiedzy większość członków komisji konkursowej zagłosowała przeciwko jedynej kandydatce na dyrektora I LO! W komisji zasiada 3 przedstawicieli władz miasta Tarnowa, 2 – Kuratorium Oświaty, 2 – związków zawodowych, 1 rodzic i 1 przedstawiciel Rady Pedagogicznej szkoły. Tak więc jeśli przyjmiemy, iż 3 przedstawicieli duetu Ściagała-Latała zagłosowało na obecną dyrektorkę, to być może opowiedział się za nią jeden rodzic lub tylko jeden przedstawiciel Kuratorium?

Ściagała i Latała ponieśli więc klęskę w tym głosowaniu. Miejmy nadzieję, iż będzie to sygnał ostrzegawczy nie tylko dla Prezydenta Tarnowa, którego hobby – jak się już nieraz okazywało – jest zatrudnianie w miejskich instytucjach swoich kolegów (ostatnio pułkownik Placek ze Ścigałowego stowarzyszenia „Tarnowianie”), ale także dla wiceprezydent Krystyny Latały.

Coraz więcej ludzi nie akceptuje nepotyzmu, kolesiostwa, układów – także w Tarnowie.

Czekamy na odpowiedź władz miasta, do których zwróciliśmy się z prośbą o koemtarz zaistniałej sytuacji.

Na zdjęciu wyżej - wiceprezydent Tarnowa ds. oświaty Krytyna Latała

Filmy


Wróć

Komentował he he19-04-201310:28

Nic dziwnego, że takie jaja się dzieją w Tarnowie, skoro wiceprezydent Latała jest z Platformy Obywatelskiej!

Komentował Paweł20-04-201319:16

Ludzie to jest groteska jakiś kabaret !!!
Czy to normalne?
Ci ludzie zarabiają tyle że powinni myśleć pragmatycznie , LOGICZNIE i wybiegać w przyszłość a nie żyć BYLE DO NASTĘPNYCH WYBORÓW to nie zawód tylko misja służba co więcej NARODOWI ZA JEGO KASĘ

Dodaj komentarz

* - pole wymagane