styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Ryszardzie, Ryszardzie, czy ty ludzi masz w pogardzie?

2012-09-28 18:44

Czy w Dąbrowie Tarnowskiej także dojdzie do takich demonstracji?

W czwartek, 27 września, gdy w Sali Lustrzanej przy ulicy Wałowej w Tarnowie obradowali radni, na zewnątrz odbywała się demonstracja przeciw tzw. „komercjalizacji" tarnowskiej służby zdrowia.

Rządząca w Tarnowie koalicja radnych Platformy Obywatelskiej i ugrupowania, które - jak na ironię - nazywa się „TARNOWIANIE" (oficjalnie „niezależne", a w praktyce „przybudówka" PO) odrzuciła wniosek PiS, by zdjąć z porządku obrad punkty dotyczące „komercjalizacji" trzech placówek ochrony zdrowia – dwóch przychodni oraz miejskiego „Starego Szpitala". Obecni na Sali Lustrzanej mieszkańcy Tarnowa wznosili okrzyki: „Zdrajcy!", „Sługusy Ścigały!", na transparentach widniały napisy w stylu: „Ryszardzie, Ryszardzie, czy ty masz ludzi w pogardzie".

Przed budynkiem, w którym mieści się Sala Lustrzana na ulicy Wałowej odbyła się manifestacja przeciw planowanej przez Prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigałę oraz popierających go radnych „komercjalizacji". 11 października, o godz. 9:oo, także w Sali Lustrzanej odbędzie się druga część sesji Rady Miejskiej w Tarnowie, na której zapadną decyzje w tej sprawie. Demonstrujący związkowcy zapraszali mieszkańców na tę sesję.

Można odnieść wrażenie, że PO rękoma teoretycznie „niezależnego" prezydenta Ścigały chce doprowadzić do niepopularnej wśród mieszkańców oraz pracowników służby zdrowia „komercjalizacji". Niektórzy twierdzą, że „w nagrodę" Ściagła otrzyma jakieś stanowisko w spółce państwowej, gdzie – tak jak Aleksander Grad – będzie mógł zarobić kilka razy więcej niże teraz jako prezydent Tarnowa.

Platforma Obywatelska wystawi prawdopodobnie za dwa lata w wyborach na prezydenta miasta obecnego wicemarszałka województwa Romana Ciepielę, któremu już zapewne zapomniano to, że swego czasu (w latach 90-tych) jako ówczesny prezydent Tarnowa doprowadził miasto do zapaści, która pogłębia się do dnia dzisiejszego.

Ciepiela zaś - jako nowy-stary kandydat wygra zapewne tak, jak kiedyś Bień, któremu także po paru latach zapomniano jego fatalną pierwszą prezydenturę. Chyba że PiS po kilku kolejnych porażkach wyborczych w Tarnowie wystawi w końcu jakiegoś kandydata, który będzie w stanie wygrać z PO?

Niepokoje społeczne w Tarnowie mogą być pewną wskazówką dla mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego, jak się może zakończyć kryzys finansowy w dąbrowskim szpitalu powiatowym....

Poniżej prezentujemy zdjęcia i nazwiska władz wykonawczych Tarnowa oraz tych radnych, którzy dążą do „komercjalizacji" tarnowskiej służby zdrowia.

W naszej GALERII ZDJĘĆ można znaleźć więcej fotografii z sesji Rady Miejskiej oraz demonstracji, zaś w RELACJACH FILMOWYCH – film z tych wydarzeń.

Ryszard Ścigała

- Prezydent Tarnowa - reklamował się w czasie kampanii wyborczej jako "niezależny" (z ugrupowania "Tarnowianie" /sic!/) - faktycznie "na pasku" PO

 

Dorota Skrzyniarz

- v-ce Prezydent Tarnowa (z ugrupowania "Tarnowianie"), odpowiedzialna za służbę zdrowia, b. dziennikarka Radia Maks, które sympatyzowało z liberałami i lewicą (b. szefowa tej rozgłośni Krystyna Latała jest dziś także wiceprezydentem miasta Tarnowa)

 

Henryk Słomka-Narożański

v-ce Prezydent Tarnowa, PO, odpowiedzialny m.in. za drogi, np. słynny "remont" ulicy Krakowskiej

 

Grzegorz Światłowski

- Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, PO, były pracownik tarnowskiej telewizji kablowej, która sympatyzowała z liberałami i lewicą, jak Radio Maks

 

Grzegorz Kądzielawski

- v-ce Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, kiedyś w PiS, później zdradził tę partię i został wiceprzedwodniczącym Rady Miejskiej

 

Tadeusz Mazur

- v-ce Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, "Tarnowianie", kiedyś sympatyzował z postkomunistami z SLD

 

Jerzy Hebda

- radny, Przewodniczący klubu radnych "Tarnowianie", kiedyś popierał prezydenta Mieczysława Bienia i Romana Ciepielę, główny "rozgrywający" w Radzie

 

Jan Niedojadło

- radny, "Tarnowianie", jego wyborcy na "Falklandach" na pewno nie wybaczą mu poparcia dla "komercjalizacji" służby zdrowia

 

Stefan Wrona

- radny, "Tarnowianie", zdradził stowarzyszenie "Uczciwość", by mieć większe szanse na zostanie radnym, wyborcy ze Strusiny nie są teraz chyba zachwyceni jego sposobem głosowania?

 

Janusz Małochleb

- radny, "Tarnowianie", chyba do dzisiaj nikt nie wie, dlaczego został radnym?

 

Maria Borys Latała

- radna, PO, o dziwo! lekarka!

 

Marek Drwal

- radny, kiedyś w PiS - (był nawet szefen tej partii w Tarnowie /!/), teraz w klubie PO (i wszystko jasne)!

 

Piotr Augustyński

- radny, PO, kiedyś podobno złożył wniosek.... o otwarcie okna...

 

Małgorzata Mękal

- radna, PO, od początku kadencji bezradna

 

Maciej Morawski

- radny, PO, adwokat, wszystko wskazuje na to, że już niedługo dowie się o pewnej sprawie, którą kiedyś prowadził i częściowo wygrał, a która później trafiła do Trybunału w Strasburgu i czeka na werdykt ostateczny, który chyba go nie zachwyci - jak wskazują wszystkie znaki na ziemi i niebie....


W czasie głosowania nie było na sali dwóch radnych PO:

Agnieszki Wolińskiej Kulpy, Bartłomieja Babuśki

oraz dwóch radnych "Tarnowian":

Anny Rafińskiej i Grażyny Barwacz

 

Gdyby dwa lata temu tarnowskie PiS bardziej racjonalnie konstruowało swoje listy wyborcze (czytaj: gdyby nie doszło do "dezercji" dwóch radnych), PO i "Tarnowianie" Ścigały przegraliby czwartkowe głosowanie w sprawie "komercjalizacji"....

Wróć

Komentował Jasiek28-09-201221:58

ale ci politycy z PO to "zakazane gęby", a Hebda jak detektyw Rutkowski

Komentował Kazimierz01-10-201219:34

Należy zapamiętać to co zrobił Ścigała. Nie te pionki na usługach, bo decyzje podejmuje jednoosobowo Ścigała. Jak będzie kandydował do eurokołchozu to trzeba dać mu nauczkę. Przyznam , że sam w to nie wierzę, bo inteligentnych inaczej jast wystarczająco dużo , aby wybrać nawet małpę.Za doprowadzenie Tarnowa na skraj bankructwa Ścigała powinien odpowiedzieć z artykułu za niegospodarność. Gdy przyjdą normalne czasy złożę zawiadomienie do prokuratury. Żal miasta i ludzi w nim mieszkających. Takiego narcyza wybrali i niestety wszyscy zapłacimy za to cenę.

Komentował michał11-10-201214:08

Najbardziej "podoba" mi się dezerter a właściwie sPOdochroniarz Marek. Ten to ma tupet...... Teraz to się nawet "POwiesił i wisi na mieście" ale cóż... kasa robi swoje....

Komentował do Wernyhory26-10-201210:30

Wernyhoro, jeśli chcesz np. bronić jakiegoś radnego, to rób to merytorycznie. Jeśli zaś masz zamiar opluwać ludzi, którzy z tematem nie są związani, to możesz to oczywiście robić - tak zresztą jak chyba już od lat to czynisz - na portalach tych tarnowskich, które znane są z swego chamstwa.

Jak widzisz świat się zmienia i teraz nie macie już monopolu na przekaz informacji. Wasze czerwono-różowe środowisko będzie już wkrótce dodatkowy problem, gdyż "Prawdę mówiąc" rozszerza działalność na Tarnów i powiat tarnowski. Nie będziecie więc już mieli monopolu na internetowe informowanie tarnowian.

red.

Komentował Grzes11-11-201214:16

Drwal i Kądzielawski z PIS sprzedali się, Wrona (dawniej w Uczciwości ) teraz też się sprzedał Ścigale. A Tarnów upada.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane