styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Republiki kolesiów ciąg dalszy - na marginesie ślubowania Ciepieli

2014-12-04 18:09

- Mąż radnej Barwacz pracuje w Klasterze

Dzisiaj, 4 grudnia Roman Ciepiela złożył w Ratuszu tarnowskim prezydenckie ślubowanie. Zobaczymy, czy będzie kontynuował rozwój Ścigałowej "republiki kolesiów" w Tarnowie?

Spóźnione ślubowanie jako radny złożył także Ryszard Ścigała, oskarżony o korupcję były prezydent Tarnowa, na którego - o dziwo! - głosowało aż ponad 800 mieszkańców Tarnowa (sic!).

Podobno - jak donosily już inne media - Ścigała nie chciał składać ślubowania kilka dni temu, gdyż formalnie był jeszcze prezydentem miasta i gdyby ślubował jako radny, przestałby być prezydentem i być może straciłby prawo do odprawy, bowiem odchodzącemu prezydentowi należy się równowartość trzymiesięcznej pensji, a także ekwiwalent za niewykorzystany urlop.Ścigale, mimo, że jako oskarżony o korupcję - ma zakaz pełnienia funkcji prezydenta miasta przysługuje odprawa w wysokości prawie 50 tysięcy złotych. Żyć nie umierać!

Na pierwszej sesji jeden z radnych głosował przeciw powołaniu Kazimierza Koprowskiego na funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej. Spytaliśmy po drugiej sesji (patrz film niżej) radnej Grażyny Barwacz, której mąż jest zatrudniony w Tarnowskim Klasterze Przemysłowym, czy to ona własnie tak głosowała. Zaprzeczyła. Nie widzi też nic złego w tym, że mąż jest "doradcą" w miejskim klasterze.

Przypomnijmy w tej instytucji za czasów Ścigały zatrudniony został ówczesny przewodniczący rady Grzegorz Światłowski i kolega Ścigały - Zbigniew Proć - patrz:

http://www.pogotowiedziennikarskie.pl/media-lokalne/artykuly/kto-nastepny

Ciekawe, czy nowy prezydent Ciepiela będzie prowadził podobną politykę kadrową?

 


FilmyWróć

Komentował pies ogrodnika05-12-201406:01

Melodia życia mówi mi tak
Że tu rozumu ludziom jest brak

Komentował el Capo05-12-201419:30

Nie mogę w to uwierzyć,,, naprawdę, że na Scigałe,, człowieka, który sprzedał swoje miasto zagłosowało 800 mieszkańców Tarnowa.

Komentował Ja05-03-201520:25

A... może by tak się zainteresować powiązaniem dyrektora szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej z aktualnym starostą dąbrowskim? Mocno ciekawa koligacja rodzinna... nie wspominając, że kiedyś dla tego pana /obecnego dyrektora/ stworzono specjalne stanowisko... mocno wydumane. Bądźcie konsekwentni w swoich działaniach.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane