styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Przewodniczący Rady Miasta Światłowski knebluje usta mieszkańcom Tarnowa na sesji

2013-03-14 20:16

- Kibice mieli rację

Jak widać na zdjęciu prezydent Ścigała "czuwa" na przewodniczącymi Rady Miejskiej.

Niedawno informowaliśmy o okupacji sali obrad Rady Miejskiej w Tarnowie przez kibiców klubu Unia Tarnów, którzy w ten sposób zaprotestowali przeciw obecnie rządzącym miastem. Lider kibiców podszedł do Przewodniczącego Rady Miejskiej Grzegorza Światłowskiego, wyrwał mu z rąk mikrofon i w ten sposób doszedł do głosu (patrz nasz film z tej sesji poniżej).

Najpierw wiceprezydent Słomka zmienił swoje nazwisko na Słomka-Narożański, a teraz poseł PO , b. żużlowiec Wardzała (ksywa "prawnik") występuje pod nazwiskiem wiceprezydenta...


Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej (14 marca 2013) pokazała, że przewodniczący Rady Światłowski niczego nie nauczył się na wcześniejszej sesji z udziałem kibiców. Odmówił udzielenia głosu przedstawicielowi tarnowskiego stowarzyszenia Uczciwość, który chciał poinformować radnych o sytuacji rodzin wielodzietnych w Tarnowie i fatalnym funkcjonowaniu tak zwanej „Karty Tarnowskiej Rodziny”, która w zamierzeniu miała przynieść szereg ulg finansowych wielodzietnym rodzinom, a w praktyce okazała się niewypałem.

Militaryzacja samorządu tarnowskiego? Czy tych (podobnie jak Straż Miejską) także sprowadził na sesję Światłowski?


Okazało się, że nawet pomysłodawcy wprowadzenia w życie tej karty nie wiedzą, jakie zniżki ona gwarantuje. W związku z tym wysoce wskazane było wystąpienie przedstawiciela stowarzyszenia Uczciwość. Światłowski jednak nie zgodził się na udzielenie głosu mieszkańcowi Tarnowa. Tak więc teraz innym grupom tarnowian nie pozostaje nic innego, jak zastosowanie metod kibiców. Teraz należy się chyba spodziewać demonstracji innych mieszkańców, którzy chcieliby w przyszłości zabrać głos na sesji.

Pod relacją filmową z sesji Rady Miejskiej prezentujemy wystąpienie szefa Porozumienia Samorządowego UCZCIWOŚĆ, które zapowiedziało już, iż złoży wniosek o odwołanie Grzegorza Światłowskiego z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie.

All Inclusive - kawa czy herbata? Radny to ma klawe życie...


Swego czasu obecny wiceprezydent Henryk Słomka zmienił swoje nazwisko na Słomka-Narożański. Dzisiaj okazało się, że były żużlowiec Robert Wardzała, który od pewnego czasu reklamuje się na plakatach tak, jakby był prawnikiem (sic!), wystąpił na sesji pod nazwiskiem właśnie Słomki-Narożańskiego (patrz galeria zdjęć oraz film poniżej).

Na filmie widoczne także jest jak prezydent Ścigała daje znać Światłowskiemu, by ten przerwał dyskusję.

W obawie przed dalszymi protestami na sesji Światłowski zarządził "przemeblowanie" i teraz prezydium Rady nie siedzi już pod tym orłem, lecz pod kaloryferami...


Okazało się, że radni (nawet Klimek, pomysłodawca karty!)nie mają pojęcia jak funkcjonuje ta karta, która miała ułatwić życie rodzin wielodzietnych w Tarnowie. Radni twierdzili na przykład na sesji, że daje ona dzieciom zniżki w kinie, co nie jest prawdą.

Karta rodziny wielodzietnej to czysta fikcja. Jak się okazało w ponad 100-tysięcznym Tarnowie żyje tylko 180 rodzin z 4 lub większą ilością dzieci (dla takich tylko rodzin wprowadzono w życie w/w kartę).

Kartę taką wyrobiło sobie zaledwie 26 rodzin w całym Tarnowie w ciągu kilku miesięcy. Jest ona bowiem mało atrakcyjna i daje symboliczne zniżki, np. do tarnowskich restauracji czy hotelu. Trudno sobie wyobrazić, że wielodzietna rodzina z Tarnowa będzie spała w hotelu w Tarnowie! Jest zniżka (symboliczna) np. na koncerty jazzowe, a nie ma żadnej zniżki do kina.

Równocześnie radni tarnowscy wprowadzili tak wysokie opłaty za wywóz śmieci, iż teraz wielodzietna rodzina będzie płacić o 200-300 złotych więcej niż dotychczas. Tak naprawdę wygląda polityka prorodzinna tarnowskich władz.

B. wójt gminy Tarnów Madej odpowiedzialny za rozwój Tarnowa. To najgorsza decyzja personalna prezydenta Ścigały.


Szef proprezydenckiego ugrupowania, które jak na ironię nazywa się „Tarnowianie”, Jerzy Hebda, dał wyraz temu, co myśli o dyskusji radnych na sesji (patrz film). Natomiast radny PiS Koprowski uznał, że mimo zapewnień wiceprezydenta Krystyny Latały, przedszkole numer 7 w Tarnowie tak naprawdę zostanie zlikwidowane, a nie przekształcone. Jedna z radnych przedstawiła protest rad osiedli przeciw lekceważeniu ich przez władze miejskie.

Kilku radnych wypowiedziało się przeciw decyzji Światłowskiego, który nie udzielił głosu na sesji przedstawicielowi grupy mieszkańców miasta. Jedynie radny „Tarnowian” Niedojadło zaczął się jąkać przed kamerą, bojąc się najwyraźniej przyznać, że odmowa udzielenia głosu przez Światłowskiego to skandal.

Szef proprezydenckich "Tarnowian, Jerzy Hebda chyba się nudzi na sesji?


Przewodniczący „Uczciwości”, Marek Ciesielczyk poinformował zebraną na sesji młodzież o tym, iż metody Przewodniczącego Rady Miejskiej przypominają te stosowane na Białorusi, Wówczas prawa ręka Światłowskiego, radny Kądzielawski (który dostał się do Rady z list PiS, a teraz już nie jest w tym klubie, jest zaś na stołku wiceszefa Rady) zaczął odwodzić przedstawiciela „Uczciwości” od uświadamiania młodym ludziom, w jakiej żyją rzeczywistości (patrz film).

Radna Wolińska z PO. Czy to lusterko, czy komórka?


Niektórzy radni mieli pretensje o to, iż wczoraj miasto zaspało kompletnie i nie odśnieżyło ulic. Radca prawny Urzędu Miasta, Baran, nie udzieliła odpowiedzi na pytanie, jaka była podstawa prawna odmowy udzielenia głosu mieszkańcowi Tarnowa na sesji, gdyż była bardzo „zapracowana” przez całą sesję (sic!), co obrazuje jedno z naszych zdjęć poniżej.

B. prezydent Tarnowa Rojek i obecny Ścigala - to im głównie Tarnów zawdzięcza dzisiejszą mizerię i masowe ucieczki młodych ludzi....

Przewodniczący Światłowski (ksywa tarnowski Łukaszenka)

Tarnowska Straż Miejska zamiast ulic pilnowała WC....

Prawa ręka Światłowskiego - Kądzielawski, wcześniej w PiS, a dziś na stołku wiceprzewodniczącego rady, jak nie wie, co robić, dzwoni do szefa?

Radca prawny Urzędu Miasta Baran (ta po prawej) - jak widać na zdjęciu miała na sesji mnóstwo pracy...


Patrz niżej: galeria zdjęć, film z sesji, wypowiedź Marka Ciesielczyka, list otwarty do premiera Tuska w sprawie szczawiu oraz film z okupacji Sali Lustrzanej przez kibiców, a także relacja TVP Polonia i relacja z wykładu dr. Ciesielczyka w Los Angeles.

Filmy


Wróć

Komentował he he21-03-201303:43

Tarnów jest legendą o ludziach, którzy zabierają biednym, by dawać swoim.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane