styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Władze Tarnowa uciekają z podwiniętym ogonem...

2012-10-11 15:07

- komercjalizacja służby zdrowia po tarnowski...

Dzisiaj, w czwartek, 11 października 2012 przed budynkiem, w którym miała miejsce druga część sesji Rady Miejskiej w Tarnowie, zorganizowana została pikieta, jakiej nie widzieli obradujący w Sali Lustrzanej od lat 90-tych. Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała i popierający go radni musieli chyłkiem przemykać między demonstrującymi.

Jak już informowaliśmy Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała (formalnie bezpartyjny, faktycznie na pasku PO) i popierający go radni z ugrupowania, które – jak na ironię – nazywa się „Tarnowianie" oraz z Platformy Obywatelskiej, chcą doprowadzić do komercjalizacji dwóch przychodni oraz szpitala miejskiego. Przeciwko temu zaprotestowała opozycja w Radzie Miejskiej (głównie PiS) oraz związki zawodowe, organizując przed Salą Lustrzaną na ulicy Wałowej demonstrację.

Zaprezentowane w naszej GALERII ZDJĘĆ fotografie oraz film (w RELACJACH FILMOWYCH) pokazują, jakie pomysłowe hasła przygotowali przeciw komercjalizacji służby zdrowia w Tarnowie oraz prezydentowi Ryszardowi Ścigale demonstranci.

Ścigała wycofał się (na razie?) rakiem z pomysłu, jako że nie należy do ludzi odważnych i zdjął z porządku obrad Rady Miejskiej punkty dotyczące komercjalizacji służby zdrowia. Oficjalnie zwrócił się do Marszałka Województwa Małopolskiego, by ten także wypowiedział się w sprawie.

Prawdopodobny scenariusz może być taki: Marszałek zaproponuje połączenie Starego (miejskiego) i Nowego (wojewódzkiego) szpitala. Przy tej okazji pracę straci dotychczasowa dyrektor Nowego Szpitala Anna Czech, która jest teraz szefem klubu radnych PiS w Radzie. Następnie Marszałek przejmie połączone w ten sposób szpitale i nastąpi dopiero wówczas ich komercjalizacja. Wówczas tarnowskie związki zawodowe będą musiały protestować przeciwko Marszałkowi, a nie prezydentowi Ścigale. W ten to sprytny sposób Ścigała chce się zapewne pozbyć problemu.

Jednak jego notowania idą od pewnego czasu w dół i prawdopodobnie PO znajdzie sobie jakiegoś innego kandydata w wyborach za dwa lata, np. Romana Ciepielę. Ponieważ Polacy mają krótką pamięć (przypadek sukcesu wyborczego Jerzego Buzka), tarnowianie uznają zapewne Ciepielę za „zbawcę" Tarnowa, gdyż zapomnieli już jak fatalnym był on prezydentem kilka lat temu.

Dlaczego o tym informujemy? Nie można wykluczyć, że za rok, za dwa władze powiatu dąbrowskiego będą też chciały skomercjalizować zadłużony szpital powiatowy i będziemy mieli na Powiślu podobną sytuację.

Drugim powodem jest to, iż zamierzamy w najbliższej przyszłości uruchomić nowy segment naszego portalu, który będzie poświęcony sprawom Tarnowa. Część dąbrowska oczywiście pozostanie bez zmian. Zachęcamy mieszkańców Tarnowa do odwiedzania naszej strony, która już niedługo będzie obejmowała także sprawy tego miasta.

Przedstawiamy tych radnych, których zabrakło w naszej galerii kilka dni temu oraz nieobecną na pierwszej części sesji wiceprezydent:

Wiceprezydent Tarnowa Krystyna Latała, była szefowa Radia Maks, które przez lata sprzyjało lewicy i liberałom w Tarnowie. Teraz Latała stała się pupilem PO i została wiceprezydentem. Rzecznikiem prasowym Ścigały jest inna pracownica w/w radia Pławecka.

Agnieszka Wolińska-Kulpa, radna, PO, córka działacza tej partii. Jak widać PO podobnie jak PSL prowadzi "prorodzinną" politykę.

 

 

Anna Rafińska, radna , "Tarnowianie" Ścigały

 

 

Grażyna Barwacz, radna, "Tarnowianie" Ścigały

 

Bartłomiej Babuśka, radny, szef klubu PO

 

Prezydent Ścigała, być może już niedługo PO (a dokładniej Grad) "przerzuci" go na inną "placówkę", np. do ORLENU lub atomowych spółek, gdzie chłop zarobi kilka razy więcej niz te "marne" 10.000 zł na stanowisku Prezydenta Tarnowa.... i problemów nie będzie tyle....


 


Wróć

Komentował Jaek11-10-201215:39

No to Ścigała wybrnął z sytuacji. Sprytne. Ja też myślę, że on jest już skompromitowany w Tarnowie na tyle (np. z powodu ulicy Krakowskiej), że PO wystawi w wyborach za dwa lata Ciepielę i on wygra, jeśli PiS nie znajdzie lepszego kandydata niż kiedyś Rojek czy Czechowa, a teraz być może (?) Koprowski....

Komentował Jerzy11-10-201216:11

Całą tę jaczejkę rządzącą Tarnowem należałoby wywieść na taczkach. Ta wiceprezydent Latała to jakaś osoba nie z tej epoki? A Babuśka to na pewno nie powinien być w radzie.

Komentował Michał11-10-201216:13

Po, Ścigała, Hebda, Ciepiela rządzą Tarnowem od lat. Jeśli opozycja nie znajdzie naprawdę dobrego kandydata, to dalej będą rządzić.

Komentował do Michała11-10-201216:16

A jak mają nie rządzić, jak PiS kiedyś wystawił palanta Rojka, który teraz zdradził PiS, a później Annę Czech, która miała dwa razy mnie głosów niż Ścigała. Ona jak pamiętam miała ok. 20%, a PiS w Tarnowie w sumie miał ponda 30%. Czyli 50% zwolenników PiS nie chciało głosować na Czechową! PiS obudź się w Tarnowie. Trzeba dobrego kandydata na prezydenta.

Komentował Michał11-10-201216:18

do poprzednika - jak Czechowa miała wygrać, jak ona nie potrafi sklecić jednego zdania po polsku przed kamerą. Fatalnie wypadła w wyborach i Ścigała wygrał bez problemu.

Komentował Józek11-10-201217:05

W ogóle ta kandydatura Czech była nieporozumieniem. Przecież ona nieco wczesniej zdradziła prawicę i przez 4 lata była z Bieniem , PO i SLD..... hi hi

Komentował no11-10-201223:00

Pościgać tego Ścigałe nie czekac do wyborów

Komentował Krzysiek12-10-201207:19

Ciepiela to będzie dla Tarnowa jeszcze większa katastrofa dla Tarnowa niż Ścigała.

Komentował Zenon11-11-201214:14

Ta latała to na emeryturę powinna iść, a nie rządzić tarnowską oświatą. Masakra!

Dodaj komentarz

* - pole wymagane