styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

List otwarty 85-letniej emerytki do premiera Donalda Tuska

2013-03-13 15:09

- w sprawie opłat za śmieci i zupy szczawiowej

 

 

Oto treść listu do Donalda Tuska, który odczytała na filmie poniżej 85-letnia emerytka z Tarnowa.-

Szanowny Panie Premierze,

Pozwalam sobie skierować do Pana ten list otwarty, gdyż – w odróżnieniu od Polaka, który kiedyś pytał Pana: „Jak żyć”, chciałam Pana spytać: „Jak płacić?”

Jako że zapowiedział Pan, iż będzie Pan odwiedzał różne regiony Polski, chciałam Pana zaprosić do siebie, do domu do Tarnowa i opowiedzieć Panu, jak się żyje Polakom, którzy nie są posłami, ministrami, burmistrzami czy wójtami.

Oczywiście może Pan zignorować zaproszenie tak „szarego” obywatela jak ja, zwłaszcza, że mam już 85 lat i należę – jak widać – do grupy społecznej, określanej mianem „moherowe berety”.

Chciałam Panu zwrócić uwagę na problem, który sam Pan już kiedyś zauważył, a mianowicie absurdalne zmiany w cenach wywozu śmieci, które samorządy są zmuszone wprowadzać w życie z powodu decyzji Pana rządu i rządzącej większości sejmowej PO-PSL.

Nasz tarnowski samorząd na czele z rzekomo „niezależnym” prezydentem Ryszardem Ścigałą, który faktycznie jest „wasalem” Pana partii, wprowadził takie nowe regulacje, które uderzają przede wszystkim w wielodzietne rodziny.

Nie dość Panu katastrofalnie małego przyrostu naturalnego w naszym kraju i masowych ucieczek młodych Polaków za granicę?!

Dotychczas nasze 7-osobowe gospodarstwo domowe z Tarnowa płaciło firmie prywatnej „Trans-formers” – i to już po niedawnej podwyżce opłat (!) – 570 złotych rocznie za wywóz śmieci – jednego takiego oto pojemnika na tydzień (patrz film poniżej). 

Po absurdalnej samorządowej „rewolucji” śmieciowej, dokonanej przez radnych tarnowskich, którzy – chyba tak samo jak Pan – całkowicie oderwani są od rzeczywistości – nasza 7-osobowa rodzina (w tym czworo dzieci w wieku 8-12 lat) będzie płacić za wywóz tychże śmieci – i to już po segregacji – aż 831 złotych i 60 groszy, to jest prawie o 300 złotych więcej.

Oznacza to wzrost ceny o około połowę! Gdybyśmy nie zadeklarowali dokonywania segregacji, płacilibyśmy jeszcze dodatkowo  200 złotych więcej.

Oto dotychczasowy rachunek od prywatnej firmy „Trans-formers", której opłacało się wywozić od nas śmieci za 570 złotych rocznie, a to nowa taryfa, ustalona przez bezlitosnych dla rodzin wielodzietnych radnych tarnowskich – 831 złotych (patrz film poniżej).

Chciałam porozmawiać z Panem Premierem, czy w taki właśnie sposób realizować Pan chce politykę „prorodzinną”?

Nie wiem, czy Pan Premier słyszał, że kilka dni temu 30-letni człowiek chciał podpalić Urząd Miejski w położonej 20 kilometrów od Tarnowa Dąbrowie Tarnowskiej z powodu utraty pracy i poczucia, iż odpowiedzialne są za to władze tego miasteczka powiatowego.

Dobrze by było, gdyby w czasie swego „turne” po kraju odwiedził Pan Premier właśnie Polskę powiatową i porozmawiał z normalnymi ludźmi, którzy teraz chyba rzeczywiście będą musieli wraz ze swymi dziećmi jeść zupę szczawiową.

Nazywam się Helena Hołda, 85-letnia emerytka z Tarnowa w Małopolsce, adres wysyłam mailem do Pana kancelarii, gdyby Pan zdecydował się mnie odwiedzić.

Tarnów, 13 marca 2013

(Na zdjęciu emerytka Helena Hołda)

patrz film poniżej:

FilmyWróć

Komentował Marcin13-03-201315:49

Pani Heleno, Gratulacje !!!! Premierze Tusku , zapraszamy, ja też się podpisuję pod tym listem.Słowami starosty Łucarza - "Człowiek na nizinach".

Komentował tarnowski niziny13-03-201318:18

Ciekawy jestem ,co premier Tusk Nam odpisze.

Komentował goryl13-03-201318:36

No na pewno przyjedzie juz to widze, ale lust dobry ba nawet bardzo dobry

Komentował Nieważne14-03-201314:13

Tusk nie odpowie bo wie, że by się "spalił" ze wstydu

Komentował zosia14-03-201319:37

dlaczego nikt nie wyjdzie na ulice czemu nikt nie protestuje widocznie każdemu jest tak dobrze płacimy coraz więcej za każdy rachunek listem to można sobie tyłek .................. !!!

Komentował Kiro14-03-201323:03

Trudno się nie zgodzić ale rzeczą wiadomą jest ze przed wyborami to może by się sprawa ktoś zajął a na pewno by obiecał a tak to pozostaje się zastanowić jak długo będą podnosić i z każdej strony nas skubać nic w zamian nie dając Nie dziwota ze ten kraj się wyludnia

Komentował noinim15-03-201315:45

stchórzy nie przyjedzie

Komentował akpol15-03-201318:47

Ba, list dobry,nawet bardzo dobry, ale dla kogo - chyba dla wrazliwego i inteligentnego aniolka. Tuskowi, chocby narod w oczy plul, to by z ironicznym usmiechem powiedzial; ach to tylko deszcz. Zorganizujcie mu zabawe z pilka, to moze przyjedzie poskakac. A co do wyborow, poczytajcie wywiad z p. Tyminskim w gazecie " Angora ". Dowiecie sie jak sie glosowalo na Walese; i takie sa wybory nadal.Tak, kraj sie wyludnia.Kto tylko moze ucieka.I wszedzie, jezeli sie znajdzie prace mozna godnie zyc a przeciesz to jest zwykla praca, bo na poczatku nikt nie otrzyma pracy zgodnie z wyksztalceniem. Kazdego stac na zaplacenie rachunkow, na paliwo, na zakupy, bo wszystko ma rozsadne ceny, dostosowane dla ludzi. Ech, dlugo by pisac, ale szkoda duszy targac. Jeszcze na koniec - biegaj P.Ciesielczyk z ta kamera, bo chociaz tyle mozna pokazac. Zycze duzo sil.

Komentował niko98715-03-201320:25

sztumber Tusk zwykłych obywateli ma daleko w De więc na pewno ie nie odważy przyjechac

Komentował Irena16-03-201320:32

do zosia..Masz racje,wiadomo ze kobeta ma rację,i chce dobrze,chce zwrocic uwage na tak wazne problemy dla ludzi w Polsce,ale z listu nic nie bedzie!!donald nawet nie odpisze!!bo co odpisze?trzeba zmienic,obalic władze?co to za demokracja jak ludzie nie maja zadnego prawa!!Donald robi co chce nawt nie wzia pod uwage tego ze wiekszosc polakow nie chciala podniesienia wieku emerytalnego.Co zrobili?podniesli bo tak chcieli!!!
w PL nie ma nic,jak mamy zaplacic rachunki jak nie ma pracy,a jak jest to na umowie smieciowej!! My w kazdym razie emeytur sie nie doczekamy!!!

Komentował joko16-03-201323:28

Rządy Tuska to porażka.

Komentował piotr17-03-201300:11

Panie Premierze Tusk, nie tchórzem przyjedz.

Komentował Rafał17-03-201321:09

Tusk bardzo dobrze wie jak sie zyje. Ale, wkoncu o to mu chodzi. beda sie zadłużać ludzie
komornicy beda zabierać , a oni sprzedawać. bo co beda sprzedawać, jak już wszystko sprzedali. WASZE MIESZKANIA. ZA NIE PŁACONE RACHUNKI.

Komentował romuś20-03-201316:53

Premier nie może ale wysyła do trnowa prezydenta! :)

Dodaj komentarz

* - pole wymagane