styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Kolejne spotkanie OBURZONYCH i dyskusja na temat mediów niezależnych-

2013-11-10 18:26

- tym razem w Świdniku k. Lublina

 

Wczoraj, 9 listopada odbyło się kolejne spotkanie OBURZONYCH, które zorganizowali uczestnicy tego ruchu z regionu lubelskiego. Ponownie okazało się, iż koncepcja działania w ramach jakiejś organizacji spotyka się ze znacznie większą akceptacją niż budowa tzw. „struktur bez struktur”.

Spotkanie miało charakter konferencji o nazwie „Narzędzia inicjatyw obywatelskich w rozwoju lokalnych społeczności” i odbyło się w budynku Urzędu Miejskiego w Świdniku – głównie dzięki wysiłkowi organizacyjnemu działacza ruchu OBURZONYCH ze Świdnika, Jana Sposoba.

Najpierw koncepcję wspólnego działania w ramach tworzonego właśnie stowarzyszenia przedstawił Marek Ciesielczyk z tarnowskiego stowarzyszenia Uczciwość. Następnie Adam Kotucha (z Krakowa)  z partii Demokracja Bezpośrednia mówił na temat konstytucyjnych praw obywateli do demokracji bezpośredniej. Izabela Litwin z Warszawy przedstawiła propozycję minimalnego dochodu gwarantowanego, a Darek Brzozowiec z Kielc mówił o nowej walucie (Dobrym).

Przybyli z Łodzi uczestnicy ruchu OBURZONYCH poinformowali o utworzeniu tam zalążka struktur wojewódzkich, w tym zarządu i zaapelowali do kolegów z regionu lubelskiego, by uczynili to samo.

Następnie mowa była o roli mediów niezależnych w edukacji społeczeństwa i integracji (wystąpił m.in. Jerzy Pietrzyk, reprezentujący Stowarzyszenie na Rzecz Praworządności i równocześnie telewizję lokalną z Lublina). Zaprezentowane zostało także pismo wychodzące na Powiślu Dąbrowskim "Prawdę mówiąc".

 

Niezależna waluta lokalna


Kolejne spotkania OBURZONYCH odbędą się za tydzień we Wrocławiu (w sobotę, 16 listopada) oraz w Warszawie (w czwartek, 21 listopada).

Jutro, w poniedziałek, 11 listopada, o godz. 18:oo, w restauracji PASAŻ, w Tarnowie, Pasaż Tertila odbędzie się spotkanie z dr. Markiem Ciesielczykiem pt.: „Dlaczego Polska nie jest państwem ani  demokratycznym, ani sprawiedliwym, ani wolnorynkowym?”

Poniżej prezentujemy więcej zdjęć ze spotkania w Świdniku oraz relację filmową, a także informację filmową na temat jutrzejszego spotkania w Tarnowie z redaktorem Ciesielczykiem.

Filmy


Wróć

Komentował też oburzony10-11-201320:17

Oczywiście , że twórzcie struktury, bo koncepcja pospolitego ruszenia była dobra, ale 30 lat temu

Dodaj komentarz

* - pole wymagane