styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Kibice zajmują salę obrad Rady Miejskiej, a sesja to jeden wielki protest przeciw władzom miasta

2012-11-29 21:50

- Czy ktoś jeszcze lubi prezydenta Ścigałę w Tarnowie?

Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Tarnowie (29.11.2012) przypominała plac, na którym demonstrują coraz to nowe grupy społeczne.

Najpierw Salę Lustrzaną zdominowali związkowcy, protestujący przeciw komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia, którzy wypełnili ją mnóstwem transparentów. Mimo to rządząca większość (to jest grupa prezydenta Ścigały o nazwie – jak na ironię „Tarnowianie" oraz PO) zagłosowała za przystąpieniem do komercjalizacji Mościckiego Centrum Medycznego oraz Zespołu Przychodni Specjalistycznych przy ul. Skłodowskiej-Curie (z grupy rządzącej wyłamała się tylko radna Anna Rafińska). Na naszym filmie głosowanie to podsumowaliśmy słowem „TAK" (dla komercjalizacji) radnego Stefana Wrony, który jest chyba najwierniejszym z „pretorian" Ścigały.

Następnie na salę obrad weszło kilkudziesięciu kibiców Unii Tarnów. Jeden z nich wziął mikrofon do ręki i zaczął odczytywać list protestacyjny, ku pełnemu zaskoczeniu Przewodniczącego Rady Miejskiej, Grzegorza Światłowskiego, który po tej sesji nazywany jest przez niektórych „tarnowskim Łukaszenką", gdyż najpierw nie zezwolił na dyskusję po prezentacji stanowiska prezydenta Ścigały w sprawie w/w komercjalizacji, a następnie odmówił odczytania opinii lekarzy.

Już na tej samej sesji Światłowskiego spotkała przykra niespodzianka. Za upadek tarnowskiego sportu kibice obwiniali głównie jego i prezydenta Ścigałę. Przedstawiciel kibiców zarzucił władzom miasta, iż tarnowskim sportem kierują ludzie z „patologicznych układów towarzysko-biznesowych", a prezydent miasta Ryszard Ścigała jedyne co naprawdę umie robić, to „uśmiechać się przed kamerami". Kibice zażądali rozpoczęcia uczciwej dyskusji na temat tarnowskiego sportu. Do Światłowskiego skierowali zaś słowa: „Powinno być Panu wstyd!", za to, że Tarnów staje się „sportową pustynią na mapie Polski", zaś rzekomo mocny żużel tarnowski to „kolos na glinianych nogach", który stoi na skraju bankructwa. Prezydent Ścigała musiał także usłyszeć z ust kibiców, że sposób promocji Tarnowa jest żałosny, a główne jego hasło „Polski biegun ciepła" jest pojęciem, które „nic nie znaczy".

Przewodniczący Światłowski zbladł z wrażenia, gdy Salę Lustrzaną opanowało kilkudziesięciu kibiców Unii Tarnów, którzy żądali utrzymania sekcji piłki nożnej (m.in. wypłat dla zawodników).

Należy także zauważyć, iż na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej mieszkańcy Tarnowa otrzymali od prezydenta Tarnowa oraz radnych z jego klubu „Tarnowianie" i PO kilka „prezentów" – podwyżki cen biletów autobusowych, kart parkingowych, podatków lokalnych oraz podwyżki opłat za wywóz śmieci (choć niektórzy radni twierdzili, że nie będzie to jednak podwyżka, lecz.... obniżka tych opłat /sic!/).

Przewodniczący Rady Światłowski (z prawej) - "tarnowski Łukaszenka"? - chyba najgorszy szef Rady Miejskiej - ustępujący znacznie zarówno liberalnemu Janikowi, lewicowemu Kaszni czy prawicowemu Ziębie - oraz "uciekinier" z PiS Kądzielawski (wiceprzewodniczący), po lewej.


Nie był to jednak koniec demonstracji na sesji Rady Miejskiej. Nastąpiły później protesty obecnych na sali kierowców autobusów miejskich.

Można było na końcu odnieść wrażenie, że w tym mieście chyba już nikt nie lubi prezydenta Ryszarda Ścigały oprócz radnych jego klubu „Tarnowianie", w skład którego wchodzą: Jerzy Hebda, Tadeusz Mazur, Jan Niedojadło, Stefan Wrona, Janusz Małochleb, Grażyna Barwacz i Anna Rafińska. Ta ostatnia nie zawsze jednak jest tak lojalna wobec prezydenta jak pozostali.

Protesty na Sali Lustrzanej - po prawej szef klubu "Tarnowian" Jerzy Hebda.

Jak widać, także posłowie czytają nasze pismo....

 

Prezydent nie zdecydował się na użycie siły (czytaj: Straży Miejskiej) wobec kibiców

 

 

 


Po lewej Przewodniczący Rady Światłowski, po prawej Prezydent Ścigała - jak się zdaje władza czyni człowieka prymitywnym - obydwaj nie mają zwyczaju kłaniać się starszym od siebie, nawet jeśli znają ich od lat....

 

Jedyny przyjemny widok na tej sesji....


Więcej zdjęć - patrz - galeria - oraz relacja filmowa poniżej.

Także w Tarnowie można nabyć już "Prawdę mówiąc" w sklepie J.Skórki na ul. Katedralnej, tam, gdzie dawniej był McDonald's.

Filmy

Wróć

Komentował z30-11-201211:45

Teraz dopiero nasz piękny prezydent się obrazi i na pewno zlikwiduje ten klub tak jak zlikwidował SP 19 WRAZ ZE SWOJA ŚWITĄ "CZULYCH I WRAŻLIWYCH LUDZI" NA KRZYWDĘ LUDZKĄ

Komentował majster klepka30-11-201212:36

Cyniczne uśmieszki na fot. 23 wyjaśniają wszystko.

Komentował kazimierzzak57@wp.pl30-11-201215:42

Jaki prezydent taka rada. Wystarczy przeczytać nazwiska wiernych radnych. Za marne pieniądze sprzedają własne sumienie. Żal mi tylko Pani Barwaczowej. Miała taką dobrą opinie, a teraz wiernie służy tak słabemu prezydentowi. Na temat pozostałych szkoda pisać, kto ich zna, to wie co są warci ( wyjątkiem jest Pani Anna Rafińska - jej nie znam ). Pozdrawiam w/w radnych, szczególnie Pana Tadeusza.

Komentował obserwator30-11-201216:31

Te wszystkie podwyżki cen na jednej sesji - śmieci, biletów, parkingów, podatków świadczą moim zdaniem o tym, że Ścigała przygotowuje już ewakuację na jakieś stanowisko, które załatwił mu Grad za 100 tys. zł miesięcznie???

Komentował z30-11-201219:04

Ta pani co niby taki ładny widok likwidowała przedszkola i szkołe bez zadnych emocji , taka młoda i taka pokorna wobec władzy

Komentował he he he01-12-201210:25

he he he Światłowski zbladł, taki bufon miał w końcu nauczkę. Zobaczymy, czy wejdzie do rady za dwa lata. Ścigała też to najście kibiców musiał straszliwie przeżyć, jak on taki wrażliwy na krytykę.

Komentował kazimierzzak57@wp.pl01-12-201218:19

Nie mam zwyczaju dwa razy pisać pod jednym artykułem. Niestety nie mogę przejść obojętnie, gdy zobaczyłem ( gdy pisałem pierwszy post to nie było zdjęć ) prawą rękę Ścigały jak szepcze mu do ucha. Były milicjant Pawlik, jak napisałem prawa ręka Scigały, jest gotowy na wszystko. Czeka tylko na sygnał, by rozprawić się z "warchołami". Tragedią jest, że Ścigała zatrudnia byłego milicjanta na stanowisku komendanta straży. Człowiek dyspozycyjny, nie mający swojego zdania, jednym słowem... (sorry: musieliśmy to usunąć ze względów prawnych) . Czekam na odpowiedź od Ścigały w sprawie ewentualnego przekroczenia kompetencji przez Pawlika , który w/g moich wiadomości, bez upoważnienia Rady Miasta Tarnowa sponsorował Policję. Jak dobrze liczę to w niedługim czasie będzie rocznica jak napisałem pismo do Ścigały. Inne wątki w najbliższym czasie. Pozdrawiam Prezydenta.

Komentował he he he01-12-201218:39

Faktycznie nie tylko Ścigale , ale i Światłowskiemu grdyka drgała nieźle!

Komentował Tarnowianin01-12-201219:39

I bardzo dobrze że przyszli na sesję kibice i pokazali Ścigale i Światłowskiemu gdzie ich miejsce w szyku

Komentował też kibic02-12-201209:01

Ścigałę i Światłowskiego należałoby wywieść na taczkach z ich funkcji. Są słabymi zarządzającymi. Dobrze , że w końcu ktoś im to powiedział w oczy.

Komentował olo03-12-201208:17

wrescie protesty i niezadowolenie po 6 lata po. czekam na wiecej

Komentował Krycha03-12-201216:52

To się temu nadętemu bufonowi Światłowskiemu należało. Woda sodowa mu uderzyła do głowy. Wielki przewodniczący rady, a kilka lat temu był dziennikarzyną w tej śmiesznej telewizji kablowej w Tarnowie. Gdyby go PO nie przygarnęła na listę wyborczą, nigdy by radnym nie został.

Komentował Czytelnik04-12-201218:16

Czytałem Wasz artykuł o Piotrze Dziży, obrońcy e-Kuriera.

Ja bym uzupełnił radosną „twórczość” Piotra Dziży, obrońcy e-Kuriera:

Tak określił Stanisława Opałkę, członka Biura Politycznego KC PZPR, czyli członka kierownictwa przestępczej organizacji, jaką była partia komunistyczna, swym portalu INTARNET, w artykule pt.: „Czy legendarny komunistyczny prominent powinien zostać uhonorowany ?” ( 30/3/2009) – „charyzmatyczny komunistyczny działacz”.

Dziża używa słowa „legendarny” w stosunku do Opałki, a legendarny wg słownika wyrazów obcych Kopalińskiego to „nieprawdopodobny, opromieniony wielką sławą”. Taki stosunek do członka przestępczej organizacji ma Dziża!

Co zaś znaczy „charyzmatyczny”: „obdarowany łaską boską, darem bożym, wyjątkowy, obdarzony zdolnościami na podobieństwo boskiego stygmatu”. Niebywałe, iż – rzekomo wykształcony Dziża – w taki sposób był w stanie opisywać komunistę z epoki PRL-u!

Dalej Dziża „nie wątpi”, że ten członek najwyższych władz partyjnych „miał dobre serce” (sic!).

Gdy prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała usiłował (bezskutecznie dzięki m.in. kontrakcji redaktora Marka Ciesielczyka) nadać imię Opałki skwerowi w Tarnowie-Mościcach, Dziża napisał: „Nie wiem, czy sekretarz PZPR (członek Biura Politycznego KC w latach 80-tych) Stanisław Opałko powinien mieć w wolnej Polsce swoją ulicę, czy skwer…” Dziża (politolog z wykształcenia) tego nie wie! Dla Dziży nadanie imienia członka Biura Politycznego KC PZPR skwerowi byłoby decyzją tylko „kontrowersyjną” (sic!).

Dodać wypada, że Dziża solidaryzuje się z radnym postkomunistycznego SLD Jakubem Kwaśnym, który jako jedyny w Radzie Miasta był przeciwny nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Tarnowa biskupowi Kościoła katolickiego. Dziża krytykuje biskupa w swoim INTARNECIE (19/12/2011) „… muszę zgodzić się z Jakubem Kwaśnym co do diagnozy, że podjęta przez tarnowską Radę Miasta decyzja była "automatyczna" (…) Były Ordynariusz nie należy skądinąd do wybitnych miłośników kościelnych tradycji, więc nic dziwnego, że do kultywowania akurat tej nikogo ani On ani jego otoczenie nie zachęcało, a być może nawet wręcz przeciwnie... „ .

Gdy dr Ciesielczyk ujawnił przecież w 2008 roku dokumenty, wskazujące jednoznacznie na to, że tarnowski historyk (kustosz w muzeum) Kazimierz Bańburski był oficerem SB, Dziża bał się o tym napisać wprost, gdy tenże Bańburski wystąpił w roli współautora książki o czasach… PRL! Dziża tak eufemistycznie określał wówczas w Intarnecie (05/8/2009) esbeka Bańburskiego: „przedstawiciel organów owej bronionej przez niego władzy ludowej”, „trybik systemu”, a nie po prostu oficer komunistycznej Służby Bezpieczeństwa!

Dziża sympatyzuje faktycznie z lefebrystami, zarzucającemu bł Janowi Pawłowi II „niszczenie Kościła”. Dziża pisze (25/1/2009): „Trudno jednak nie przyznać racji Bractwu św. Piusa X, gdy krytykuje ono praktykę posoborowego Kościoła, praktykę, która wielowiekową Tradycję liturgii i duchowości oraz odnoszoną do niej doktrynę programowo i systematycznie usunęła z życia swoich wiernych, nie dając im ŻADNEGO wyboru.” Gdy Dziża stwierdza, że następca Jana Pawła II, Benedykt XVI „unieważnił ekskomuniki, ciążące na biskupach Bractwa św. Piusa X” nie dodaje, że zdjęcie tej ekskomuniki, nałożonej przez Jana Pawła II, nie oznacza bynajmniej uwolnienia od suspensy!

Dziża pisząc, że „za sprawą wybitnego, niezłomnego Papieża (tj. Benedykta XVI), który nie boi się pójść pod prąd”, lefebryści nie są już objęci ekskomuniką, którą nałożył na nich Jan Paweł II, sugeruje, że ten ostatni nie jest „wybitny, niezłomny”.

Ataki Dziży na tarnowskiego biskupa wynikają – jak się wydaje – z tego, co sam o nim napisał: „Trudno nie odnieść się w tym miejscu i w tym kontekście do konkretnej sytuacji w tarnowskim Kościele. Trudno nie przypomnieć treści listu pasterskiego sprzed ponad 3 lat, w którym Biskup Tarnowski groził uczestnikom mszy w tuchowskiej Kaplicy ekskomuniką, później komunikat, będący odpowiedzią na ogłoszenie prasowe o funkcjonowaniu Kaplicy, w którym Kuria kategorycznie odmawiała jej prawa do nazywania się „Kaplicą Rzymsko-Katolicką”. Sympatyzujący z lefebrystami Dziża wystąpił przeciw nadaniu Honorowego Obywatelstwa Tarnowa biskupowi, gdyż ten wcześniej wyraził swój krytyczny stosunek do lefebrystów.

Taka jest prawda o Dziży.

Komentował Alicja A05-12-201200:38

To sa SPRZEDAWCZYKI!!!!

I ciesze sie ze odwazni ludzie w Tarnowie poszli zaprotestowac.

Czasami sobie mysle ze moze nalezaloby sprowadzic karabiny z Czeczeni.....

PO i Tusk juz Polske cala wyprzedal, i jeszcze postanowil wziasc sie za piekne lasy pasnstwowe i za kolejke na Kasprowy.
A jak ludzie maja zyc?
To ten Premier Polski ma nieograniczona wladze - i wszystko moze wyprzedac?

Komentował Tarnowianin06-12-201215:12

Ścigała to palant. Jest bezradny. Daje się prowadzić na pasku PO. On się boi własnego cienia, a jeszcze większym nieudacznikiem jest Światłowski.

Komentował kibic09-12-201209:54

Brawo kibice!! w końcu ktoś powiedział głośno kim jest Ścigała i Światłowski!

Komentował jan17-12-201214:50

a ten "Jedyny przyjemny widok na tej sesji..." to glosu nie wydal, chyba ze podczas slubowania i w czasie glosowanie" jestem za"( likwidacje, przeksztalcenia,podwyzki- bierna,ale wierna).

Dodaj komentarz

* - pole wymagane