styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Karta Tarnowskiej Rodziny – czy „pic na wodę – fotomontaż”?

2013-03-23 17:54

- & "tarnowski Łukaszenka"

Swego czasu władze Tarnowa ogłosiły wszem i wobec, że pomogą tarnowskim rodzinom, zwłaszcza tym wielodzietnym i wprowadzą w życie tzw. „Kartę Tarnowskiej Rodziny”, która da mnóstwo zniżek tymże rodzinom.

Po wielu miesiącach okazało się, że kartę taką wyrobiło sobie - w ponad 100-tysięcznym Tarnowie - zaledwie 28 rodzin! Dlaczego tak mało? Otóż po pierwsze – informacja na ten temat jest znikoma i ukryta, po drugie cała procedura wyrabiania takiej karty jest bardzo czasochłonna i skomplikowana. Po trzecie - karta ta daje jedynie symboliczne zniżki.

Najpierw musimy stracić kilka godzin, by zebrać potrzebne dokumenty (zdjęcia, PESELE, metryki urodzenia dzieci, legitymacje szkolne etc.). Następnie musimy udać się do jednego z budynków Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Nowej, gdzie stracimy ponownie mnóstwo czasu.

Później musimy czekać aż dwa tygodnie (!) na otrzymanie tak zwanej Tarnowskiej Karty Miejskiej. Udajemy się ponownie na ulicę Nową i otrzymujemy w końcu tę kartę. Ale to nie koniec, gdyż to nie jest jeszcze karta rodziny!

Tutaj, na Nowej otrzymamy (po dwóch tygodniach!) jedynie Tarnowską Kartę Miejską


Teraz musimy udać się do innego budynku Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Goldhammera. Tutaj możemy zastać urzędniczkę, która przyjmie od nas ponownie stertę danych i papierów, możemy jej też nie zastać w godzinach pracy, co pokazuje nasz film (patrz niżej).

Czekamy, czekamy w korytarzu, gdzie na ścianach straszą nas i dzieci plakaty o przemocy w rodzinie i o alkoholizmie, gdyż kartę rodziny załatwię się w biurze, które jednocześnie zajmuje się patologiami. Przy okazji więc nasze dzieci poczytają o zupie, która była zasłona i o tym, że z tego powodu tatuś pobił mamusię.

Gdy już pojawi się urzędniczka, musimy wypełnić ponownie mnóstwo papierów i podać np. jeszcze raz PESELE, choć robiliśmy to już na ulicy Nowej, a Urząd Miasta ma przecież wszystkie nasze dane i naszych dzieci!

Budynki władz miejskich oklejone są takimi reklamami. Jednak rzeczywistość elektroniczno-komputerowo-internetowa wygląda w Tarnowie smutno... Nawet biletu do kina nie można kupić przez Internet! Patrz filmy poniżej.


W końcu urzędniczka przykleja na naszą Tarnowską Kartę Miejską mały srebrny znaczek (patrz zdjęcie), na tę samą, o którą staraliśmy się już dwa tygodnie wcześniej na ulicy Nowej. Taka droga przez mękę oczywiście odstrasza tarnowian (nie tych z klubu prezydenta Ścigały, lecz mieszkańców) od wszczęcia całej procedury. I dlatego między innymi zaledwie 28 rodzin w ciągu kilku miesięcy wyrobiło sobie taką kartę! Ciekawe co na to pomysłodawca - radny Klimek?

I co się teraz okazuje? Nasze dzieci mają faktycznie zniżkę np. mogą taniej nocować w hotelu tarnowskim lub iść na koncert jazzowy do Tarnowskiego Centrum Kultury, ale już nie mają żadnej zniżki na bilet do kina miejskiego, by oglądnąć bajkę. Nawet tarnowskie media „głównego nurtu” idące dotychczas na pasku prezydenta Ścigały, wyśmiały „zniżki”, które daje Karta Tarnowskiej Rodziny.

Gdy przedstawiciel tarnowskiego stowarzyszenia UCZCIWOŚĆ chciał na ostatniej sesji Rady Miejskiej przedstawić wszystkie te informacje na temat karty tarnowskim radnym, nie został dopuszczony do głosu przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Grzegorza Światłowskiego (nazywanego teraz przez niektórych „tarnowskim Łukaszenką”) – patrz film poniżej z wypowiedzią dotyczącą ograniczania demokracji samorządowej w Tarnowie i wnioskiem o dowolanie Światłowskiego z funkcji przewodniczącego rady.

Filmy
Wróć

Komentował tarnowiak23-03-201323:34

Jakie miasto, taka karta.

Komentował z kamerą wśród zwierząt24-03-201313:53

Taką mamy jakość obsługi klienta w polskich urzędach - żenada!!!!!!

Komentował era24-03-201315:04

Urzędy - to rynsztok

Komentował tak, właśnie tak24-03-201322:14

Tak, właśnie taka jest prawda o naszych urzędach. Brawo wolne media !!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

* - pole wymagane