styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Jak zastąpić „Tuskolandię” prawdziwą demokracją?

2013-12-09 13:15

- Spotkanie red. Ciesielczyka z mieszkańcami Gromnika

 

Wczoraj, w niedzielę, 8 grudnia 2013 redaktor Marek Ciesielczyk spotkał się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku z mieszkańcami tej podtarnowskiej gminy.

Gromnik to jedna z 16 gmin powiatu tarnowskiego (Małopolska), położony ok. 20 km od Tarnowa. W niedzielę dr Marek Ciesielczyk przedstawił w Gminnym Ośrodku Kultury swoją krytyczną analizę polskiej rzeczywistości polityczno-społeczno-ekonomicznej.

Jeśli nie chcemy, by młodzi Polacy nie uciekali z naszego kraju, obecny system, który można określić mianem „Tuskolandii” (niedemokratyczny, niesprawiedliwy, fatalnie zorganizowany i niewydolny ekonomicznie) zastąpić należy zastąpić rzeczywistą demokracją.

Red. Ciesielczyk przedstawił podstawowe wady tego systemu oraz drogę wyjścia, a także poczynania nowego ruchu społecznego, który funkcjonuje już od miesięcy pod nazwą „Oburzeni” i który teraz chce sformalizować swe działania i stworzyć stowarzyszenie, które przygotuje się do udziału w wyborach.

Spotkanie dra Ciesielczyka w GOK z mieszkańcami Gromnika


Poniżej – więcej zdjęć oraz relacja filmowa ze spotkania, a także film z wcześniejszego spotkania tego typu dr. Ciesielczyka w Tarnowie 11 listopada.

FilmyWróć

Komentował Władysław16-02-201411:36

Chcą UE jako jednego państwa. Bez Polski, Węgier, Czech,... Aby wychować nowego europejczyka trzeba go odciąć od przeszłości, od korzeni swojego narodu. Potem mogą ulepić go pod swoją modłę. Naprawdę strach się bać. Robią to w biały dzień zasłaniając się demokracją, a nawet elemantami patriotyzmu. Tak działają w każdym państwie, nie tylko w Polsce. Ciekaw jestem co byśmy mieli już zaserwowane gdyby nie pewne kręgi osób, którym chce się powiedzieć - stop - to nam szkodzi - nie chcemy tego - ostrzegamy przed tym - to droga do unicestwienia nas jako narodu. Dlatego dziękuję niniejszemu portalowi za tę odrobinę polskości.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane