styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Dlaczego naprawdę e-Kurier Dąbrowski nie pokazał zaprezentowanych poniżej antyrządowych wystąpień?

2012-11-13 11:53

- Kto i dlaczego usprawiedliwia e-Kurier Dąbrowski?

Wielu naszych Czytelników ubawiła próba usprawiedliwienia tego, iż e-Kurier Dąbrowski w swej niedawnej relacji filmowej nie pokazał (zaprezentowanych przez Prawdę mówiąc) wystąpień uczestników Marszu Niepodległości w Tarnowie przeciwko rządowi Tuska oraz żądań manifestujących ujawnienia prawdy o Smoleńsku.

Piotr Dziża usiłował bowiem bronić e-Kurier Dąbrowski, utrzymując najpierw, że: "Nie może być mowy o świadomej chęci cenzurowania, choćby z tego powodu, że – z powodów technicznych – operator „e-Kuriera Dąbrowskiego" nie dokonał rejestracji kilku minut finalnych uroczystości pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza." Później wspomniany Dziża był już bardziej konkretny i twierdził, że kamerzysta e-Kuriera Dąbrowskiego rzekomo wymieniał w tym momencie kasetę i nie zdążył nagrać tych istotnych fragmentów patriotycznej manifestacji, które w swej relacji pokazał portal „Prawdę mówiąc".

Ze swej strony pragniemy zauważyć, iż w zaprezentowanym poniżej fragmencie naszej relacji filmowej (którego nie pokazał e-Kurier Dąbrowski), widoczny jest na początku tenże kamerzysta, który nie tylko nie wymienia kasety, ale nawet nie przymierza się do tego (patrz film poniżej). Dodać wypada, iż nawet gdyby w momencie, gdy tłum zaczął wznosić okrzyki: "Precz z Donaldem", „Rząd pod sąd", „Chcemy prawdy o Smoleńsku", kamerzysta e-Kuriera Dąbrowskiego faktycznie musiał wymienić kasetę, zajęłoby mu to najwyżej kilka sekund. Nasz, zaprezentowany poniżej fragment antyrządowy Marszu Niepodległości, nie „puszczony" przez e-Kurier trwa zaś ponad minutę, przy czym zauważyć należy, że też jest to skrót tego, co się wówczas działo. Cała bowiem ta sytuacja trwała znacznie dłużej i kamerzysta mógł w tym czasie wymienić nie jedną kasetę!

Później okazało się, że oprócz wspomnianego przez Dziżę kamerzysty (Łukasza) dla e-Kuriera filmował marsz także drugi kamerzysta, który - jak zresztą widać na zdjęciu poniżej - dysponuje dwoma kamerami i to takie, które nie wymagają użycia kaset!


Nawet gdybyśmy przyjęli, że e-Kurier miał jakieś problemy techniczne i nie był w stanie nagrać tych fragmentów Marszu Niepodległości, to przecież mógł zwrócić się do kilku innych osób (instytucji), które także nagrywały te uroczystości,  o udostępnienie tych brakujących fragmentów. "Prawdę mówiąc" swego czasu poprosiła właśnie "e-Kurier Dąbrowski" o udostępnienie zdjęć, których nie zdążyliśmy zrobić na sesji Rady Powiatu i dzięki temu mogliśmy je zaprezentowac także na naszym portalu. Jednak teraz e-Kurier Dąbrowski najwidoczniej po prostu nie chciał "puścić" relacji pokazującej wystąpienia antyrządowe.

Oczywiście Czytelnicy mogą sami wyrobić sobie zdanie, czy tego typu próba wytłumaczenia niepokazywania istotnych fragmentów manifestacji patriotycznej jest wiarygodna. My chcieliśmy w tym miejscu zwrócić uwagę na osobę, która własną piersią broni e-Kuriera Dąbrowskiego, to jest na Piotra Dziżę.

W następnym, grudniowym (papierowym) numerze Prawdę mówiąc przedstawimy wiele ciekawych informacji na temat tej osoby, które – jak sądzimy – pozwolą Czytelnikom zrozumieć, dlaczego ten właśnie człowiek tak bardzo stara się usprawiedliwić „e-Kurier Dąbrowski", o którego historii piszemy już od dwóch miesięcy (w grudniowym wydaniu naszego pisma przeczytać będzie można o Nowym Kurierze Dąbrowskim Pawła Sroki, którego żona kieruje dzisiaj e-Kurierem Dąbrowskim, o którym tu mowa).

____________________________________________________________________________________________________________

Okazuje się, że zaledwie kilka dni po tym przypadku, e-Kurier Dąbrowski ponownie nie przedstawił w swej relacji (tym razem ze Święta Niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej) istotnych fragmentów uroczystości - przynajmnie fragmentów świetnego kazania księdza proboszcza, które my prezentujemy poniżej w naszej relacji filmowej:

Czy tym razem zabrakło atramentu w redakcji e-Kuriera?

Ponownie e-Kurier Dąbrowski przedstawił uroczystości patriotyczne (tym razem 11 Listopada) w taki sposób, by czytelnicy nie dowiedzieli się o tym, co było najważniejsze. W relacji Kuriera ze Święta Niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej najczęściej pojawiają się oczywiście słowa „starosta" (4 razy) i „Kwiatkowski (3 razy). Na temat świetnego kazania księdza proboszcza Stanisława Cyrana ukazało się tak naprawdę jedno zdanie.

Dlatego rację miał jeden z komentujących tę „relację", pytając: „... a gdzie są zdjęcia z kościoła? Jak widać dla Kuriera liczy się tylko ta druga część obchodów święta niepodległości!! Jak słyszałem syki i jęki od niektórych "urzędasów", gdy kazanie się przeciągało, to aż mnie zatkało!! Skądinąd bardzo mądre kazanie wygłosił ks. Proboszcz!!"

Niedawno e-Kurier Dąbrowski – o czym piszemy w sąsiednim artykule – nie zamieścił w swej relacji filmowej fragmentów Marszu Niepodległości (które pokazane zostały w Prawdę mówiąc) obrazujących antyrządowe wystąpienia manifestantów.

W relacji e-Kuriera Dąbrowskiego z niedzielnego Święta Niepodległości czytamy np.: „starosta w imieniu powiatu zaapelował do wszystkich środowisk politycznych o wspólną, ponad podziałami, pracę na rzecz Małej Ojczyzny", „Tadeusz Kwiatkowski nawiązał najpierw do historii...", „Kwiatkowski skorzystał również z okazji, by przedstawić inwestycje powiatu", „... słowa starosty: – Dlatego potrzebna nam jest wspólna, ponad podziałami, praca..." , „Kwiatkowski proponował, by mottem tegorocznych obchodów niepodległościowych było: porozumienie ponad podziałami..."

Prawdę mówiąc ma jednak inny gust historyczny i smak etyczny i zamiast obszernych cytatów z wystąpienia tego „działacza ludowego" (sic!), proponujemy naszym Czytelnikom zapoznanie się przede wszystkim z fragmentami doskonałego kazania księdza proboszcza Cyrana – patrz nasza relacja filmowa poniżej.

P.S.

Przy okazji gratulujemy e-Kurierowi wyjątkowej umiejętności doboru komentarzy pod prezentowanymi tam artykułami, które określają adwersarzy np. mianem „karaluchów" (cytujemy część komentarza: „mamy tu na powiślu takie swego rodzaju kakrocie...." (kakrocie to inaczej karaluchy).

______________________________________________________________________________________________

Na zdjęciu Piotr Dziża, którego osobę przedstawimy w grudniowym numerze Prawdę mówiąc.

__________________________________________________________________________________

Fragmenty Marszu Niepodległości, które pokazaliśmy w naszej relacji filmowej, a które nie ukazały się w e-Kurierze Dąbrowskim, a niżej nasza relacja ze Święta Niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej.

Co powie teraz Piotr Dziża, gdy porówna ten film z relacją "e-Kuriera"?

____________________________________________________________________________________________

Papierową wersję pisma „PRAWDĘ MÓWIĄC" można kupić także w Tarnowie (od piątku, 30 listopada) w:

Sklep Józefa Skórki u zbiegu ulic Wałowa i Krakowska

ul. Katedralna 4, Tarnów, tel.: 14 627 82 28

w najbliższym numerze m.in.:

- Kim jest naprawdę Piotr Dziża, jeden z organizatorów Festiwalu Niepodległości w Tarnowie?

- Czy można ufać komuś, kto atakuje radnych za to, że uhonorowali biskupa, kto nie spłaca swych długów, choć jest zdolnym do pracy, kto sympatyzuje z lefebrystami, którzy uważają, że bł. Jan Paweł II rzekomo "niszczył Kościół katolicki" i kto stara się usprawiedliwić b. oficera komunistycznej SB, pracującego w wydziale ds. Kościoła katolickiego?

_____________________________________________________________________________________________

Filmy


Wróć

Komentował Krzysztof13-11-201212:07

No jasne, że widać, iż kamerzysta nie robi przecież nic, by wymienić kasetę. To jest długi fragment i rzeczywiście gdyby e-Kurier chciał, to by wymienił kilka kaset i pokazał anty-Tuskowe wystąpienia tarnowian.

Komentował Ludzie!13-11-201212:11

Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy (oprócz tego całego Dziży czy jak mu tam), że te fragmenty filmu, które tu pokazujecie nie nagrali, bo nie mieli kasety. To jakaś masakra. Kto to jest ten Dziża?

Komentował Marysia13-11-201212:13

Piotr Dziża to kolega Barbary Sroki właścicielki e-Kuriera i obrońca esbeka kilka lat temu pisał, że bycie w esbecji to "błąd młodości" i wszystko jasne.

Komentował Wacław13-11-201213:34

Znam Dziżę. Panie redaktorze proszę sprawdzić, jak działał w ostatnich latach portal Dziży i będzie Pan wiedział wszystko o tym człowieku.

Komentował Zofia13-11-201216:59

Ja nie wierzę w taki zbieg okoliczności, że akurat w tym momencie kamerzysta musiał wymienić kasetę. Wydaje mi się, ze e-Kurier został przyłapany przez Prawdę mówiąc na "gorącym uczynku" i teraz ustami jakiegoś tak Dziży próbuje znaleźć jakiej alibi dla swojego postępowania. Taka jest moja ocena tej sytuacji.

Komentował Grzesiek13-11-201217:08

Panie redaktorze, czy mógłby Pan zadać panu Piotrowi Dziży publicznie pytanie, czy spłaca swoje zobowiązania finansowe? W Tarnowie wiemy kto to jest Dziża, to taki "dziennikarz" który teraz próbuje usprawiedliwić pomijanie w relacjach filmowych haseł antyrządowych, a kilka lat temu starał się usprawiedliwić oficera SB, Kazimierza Bańburskiego, który jest teraz kustoszem Muzeum w Tarnowie.

Komentował Jacek z Tarnowa13-11-201218:01

Nie przejmujcie się na Powiślu Dziżą. Poczytajcie sobie o jego sympatii do sekty lefebrystów, którzy atakują papieża Jana Pawła II za to , że podobno ich zdaniem niszczył nasz Kościół katolicki. Niezłe ziółko z tego Dziży.

Komentował gacuś13-11-201218:06

Takich ludzi jak Piotr Dziża trzeba demaskować. On teraz po prostu próbuje się przykleić do prawicy, a jeszcze nie tak dawno popierał liberałów i bronił faktycznie na portalu Intarnet byłego oficera komunistycznej Służby Bezpieczeństwa.

Komentował xyz13-11-201218:14

Rzeczywiście ten Dziża twierdzi na portalu Intarnet, że ubek to jest oficer SB wstępując do tajnych służb komunistycznych popełnił "błąd młodości". I pomyśleć , że taki facet był współorganizatorem Festiwalu Niepodległości w Tarnowie. Musicie coś więcej o nim napisać.

Komentował no no13-11-201218:17

Z jednej strony Dziża atakuje biskupa naszego Kościoła, a z drugiej uśmiecha się do sekty lefebrystów. Co on w ogóle robi? Z czego żyje? Czy to prawda, że ma niespłacone długi?

Komentował karol13-11-201218:37

Olać tego Dziżę. To rzeczywiście dziwny facet. Krytykuje biskupa, chwali lefebrystów, broni e-Kuriera oraz oficera komunistycznej SB i chce się wkręcić do prawicy tarnowskiej współorganizując Festiwal Niepodległości. Czuje zapewne , że prawica zwycięży teraz i jako bezrobotny praktycznie, bo z tego swojego portalu nie wyżyje, skoro nie spłaca długów, szuka pracy chłopisko.

Komentował mietek14-11-201206:23

Oglądam od jakiegoś czasu uroczystości Niepodległości i zastanawia mnie jedno - w tych uroczystościach biorą czynny udział niektórzy ludzie członkowie Socjalistycznej Młodzieży Wiejskiej Ludowej -była to organizacja komunistyczna ,zwalczająca takich patriotów których teraz czcimy ,wyznający ideologie komunistyczne a teraz wielcy patrioci {chyba farbowani} ja to piszę bo żyję już trochę na tym świecie i parę osób miało przechlapane z tą organizacją dawniej ZSL a teraz są członkami partii PSL .Jak się ustrój zmienił to oni też???

Komentował Jaja14-11-201208:23

Nie to jest ewidentna cenzura. Najpierw e-Kurier Dąbrowski nie pokazuje wystąpień antyrządowych na Marszu Niepodległości, a teraz kazania księdza proboszcza w Dąbrowie, które Wy tu przestawianie we fragmentach. To są faktycznie wielkie jaja, a ten Dziża to facet, którym faktycznie trzeb aby się zająć. Dlaczego on tak broni tego Kuriera? Trochę mi oczy otwarło , jak przeczytałem jego tekst w Intarnecie o tym tarnowskim esbeku Bańburskim. To chyba wyjaśnia wszystko.

Komentował jola14-11-201208:32

Pan Dziża sadzi się teraz na niepodległościowca. Najpierw niech spłaci swoje długi, żeby uchodzić za uczciwego człowieka

Komentował do Dziży19-11-201208:02

Moim zdaniem ten Dziża gra w tym samym zespole co Sroka i ich kryje, e-Kurier nie pokazał nie tylko antyrządowych wystąpień w Tarnowie, ale także kazania księdza proboszcza w Dąbrowie, a Dziża, bronił kilka lat temu oficera SB, atakował radnych za przyznanie honorowego obywatelstwa miasta biskupowi i sympatyzuje z sektą lefebrystów, którzy uważają, że Jan Paweł II niszczył nasz Kościół! To chyba wystarczy!

Komentował karol19-11-201208:48

Dziża i Sroka są siebie warci

Komentował Redakcja27-11-201214:49

Papierową wersję pisma „PRAWDĘ MÓWIĄC” można kupić także w Tarnowie (od piątku, 30 listopada) w:

Sklep Józefa Skórki u zbiegu ulic Wałowa i Krakowska

ul. Katedralna 4, Tarnów, tel.: 14 627 82 28

w najbliższym numerze m.in.:

- Kim jest naprawdę Piotr Dziża, jeden z organizatorów Festiwalu Niepodległości w Tarnowie?

- Czy można ufać komuś, kto atakuje radnych za to, że uhonorowali biskupa, kto nie spłaca swych długów, choć jest zdolnym do pracy, kto sympatyzuje z lefebrystami, którzy uważają, że bł. Jan Paweł II rzekomo "niszczył Kościół katolicki" i kto stara się usprawiedliwić b. oficera komunistycznej SB, pracującego w wydziale ds. Kościoła katolickiego?

Dodaj komentarz

* - pole wymagane