styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Czworo nowych stypendystów

2014-04-25 09:04

- z Poręby, Koszyc i Woli Rzędzińskiej

Nikola Kądziołka z Poręby Radlnej, Miłosz Marcinkiewicz z Koszyc Małych oraz Agnieszka i Adrianna Siedlik z Woli Rzędzińskiej – to kolejnych czworo młodych ludzi z terenu gminy, którzy otrzymali stypendia od gminnego samorządu. Cała czwórka stypendystów to młodzi adepci muzyki.

Najmłodsza z całej grupy, pierwszoklasistka Nikola Kądziołka jest utalentowaną wokalistką. Choć dopiero zaczęła szkolną edukację, prezentowała swoje umiejętności wokalne na licznych konkursach ogólnopolskich i regionalnych, między innymi na: IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej Skowroneczek 2012, na którym zajęła II miejsce, a także XIII Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” oraz VIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Majki Jeżowskiej. Znana jest z występów wokalnych na dożynkach w 2012 i 2013 roku.

Agnieszka Siedlik jest uczennicą drugiej klasy gimnazjum w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie. Gra na skrzypcach. Do najważniejszych jej osiągnięć artystycznych należą między innymi: zajęcie I miejsca w kategorii solistów na Międzynarodowym Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” w 2012 roku, a także zajęcie II miejsca na II Ogólnopolskim Festiwalu Skrzypcowym w Kielcach, również w 2012.

Adrianna Siedlik, młodsza siostra Agnieszki, uczy się w piątej klasie szkoły podstawowej w tym samym Zespole Szkół Muzycznych. Z dużym powodzeniem uczestniczy w licznych konkursach fortepianowych – krajowych i międzynarodowych. Między innymi jest zwyciężyła w IV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Pianistów im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie w 2013 roku oraz jest laureatką drugich miejsc na XXXI Konkursie Młodych Pianistów „Nad Kamienną 2013” w Skarżysku-Kamiennej i na XV Małopolskim Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tuchowie.

Miłosz Marcinkiewicz to klasowy kolega Adrianny Siedlik. Jego pasje to: gra na fortepianie i muzyka klasyczna. Ma na swoim koncie między innymi: zwycięstwo w IV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Pianistów im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie, trzecie miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym „Pod szczęśliwą gwiazdą” w Tarnowie, a dosłownie w ostatnich dniach został podwójnym laureatem V Międzynarodowego Konkursu „Młody Wirtuoz” w ramach IX Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” w Sanoku.

Filmy

Wróć

Dodaj komentarz

* - pole wymagane